باشگاه خبرنگاران/ کارشناس فوتبال گفت: زدن ۲ گل به تیم هنگ کنگ نوید روز‌های خوبی برای فوتبال هجومی تیم ملی می‌دهد.
حمید درخشان کارشناس فوتبال کشورمان درباره پیروزی تیم ملی فوتبال کشورمان برابر تیم ملی هنگ کنگ در چارچوب مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ اظهار کرد: تیم ملی فوتبال کشورمان از لحاظ تاکنیکی، قدرتی و تیمی سرتر از حریفش بود و توپ و میدان در اختیار ما بود و هنگ کنگی‌ها نتوانستند ما را اذیت کنند. به نظرم بازی تدارکاتی خوبی برای تیم ملی کشورمان بود و ویلموتس به خوبی در این بازی‌ها می‌تواند بازیکنان را ارزیابی کرده و شناخت خوبی از آن‌ها پیدا کند.
او ادامه داد: تیم هنگ کنگ بسته بازی می‌کرد و زدن ۲ گل به این تیم نوید روز‌های خوبی برای فوتبال هجومی می‌دهد. کنترل بازی و مالکیت توپ در اختیار تیم ملی بود و ملی پوشان فرصت‌های خوبی هم بدست آوردند که اگر کمی دقت می‌کردند گل‌های بیشتری در این بازی به ثمر می‌رساندند. امتیازات کامل این بازی برای ما مهم بود و کسب پیروزی در شروع مرحله مقدماتی جام جهانی باعث شد که روحیه بازیکنان افزایش یابد.
کار تیم ملی برابر تیم های ملی بحرین و عراق سخت است
درخشان درباره عملکرد ویلموتس در این بازی اظهار کرد: ویلموتس زمان نیاز دارد تا ایده هایش را در تیم ملی پیاده کند. مسائلی همانند توانایی تغییر تاکنیک در مواقع ضروری، بازی دسته جمعی و سبک بازی تیم ملی در آینده مشخص می‌شود. تیم ملی با بازی آسان شروع کرده است و به تدریج بهتر از این هم می‌شود. بازی با هنگ کنگ آن قدر قوی نبود که بتوانیم عملکرد ویلموتس ارزیابی کنیم، اما بازی با تیم‌های ملی بحرین و عراق مهم است که کار تیم ملی برابر این تیم‌ها سخت می‌شود. تیم ملی باید ۲ بازی تدارکاتی خوب قبل از دیدار‌های حساس خود برگزار کند تا وضعیتش بهتر شود.
کارشناس فوتبال درباره ارائه فوتبال تهاجمی از سوی تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: بله فوتبال تهاجمی در بازی تیم ملی دیده می‌شود، اما فقط نباید تیم ملی حمله کند و به کار‌های دفاعی هم باید توجه داشته باشد تا برابر حریفانش غافلگیر نشود.
درخشان درباره اینکه کدامیک از بازیکنان تیم ملی در این بازی خوب بودند، گفت: به نظرم همه بازیکنان تلاش خود را کردند و توانایی خود را نشان دادند و مکمل‌های خوبی در ترکیب تیم ملی هستند.
تیم ملی برابر تیم های ضعیف باید روان تر بازی کند
او درباره اینکه موقعیت‌های زیادی را بازیکنان تیم ملی از دست دادند و این موضوع نگران کننده نیست، بیان کرد: به نظرم اگر بازیکنان نتوانند موقعیت گلزنی خلق کنند این موضوع نگران کننده است، اما اینکه فرصت‌های زیادی بدست آوردند این موضوع خوبی است.
کارشناس فوتبال درباره بازی‌های بعدی تیم ملی در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ گفت: بازی‌های بعدی با تیم‌های ملی بحرین و عراق یک مقدار سخت است، اما دیدار با تیم ملی کامبوج راحت و آسان است. تیم ملی فوتبال برابر تیم‌های ضعیف باید بازی روان تری ارائه بدهد و کارگروهی اش را بهتر کند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید