خبر ورزشی/ سرمربی بلژیکی تیم ملی کشورمان در دیدار با هنگ کنگ و همچنین در بازی‌های دوستانه‌ای که انجام داده بود خط فکری اش را در استفاده بیشتر و اعتماد به لژیونر‌ها نشان داده است.
اولین دیدار تیم ملی کشورمان در مسابقات مقدماتی آسیا و همچنین جام جهانی ۲۰۲۲ با برتری دو بر صفر ملی‌پوشان کشورمان به پایان رسید و حالا با توجه به آنچه در این بازی اتفاق افتاد نگاهی دقیق‌تر به سهم باشگاه‌ها در این بازی انداخته‌ایم تا ببینیم در این زمینه در سر مارک ویلموتس چه می‌گذرد...
۱- اعتماد ویژه به لژیونر‌ها
سرمربی بلژیکی تیم ملی کشورمان تا قبل از این دیدار و همچنین در بازی‌های دوستانه‌ای که انجام داده بود خط فکری اش را در استفاده بیشتر و اعتماد به لژیونر‌ها نشان داده بود و حالا در این بازی هم به این اصل پایبند باقی ماند و در برابر هنگ‌کنگ هم در ترکیب اصلی تیم، ۷ لژیونر را فیکس در زمین قرار داد که از میان آن‌ها پنج نفر یعنی رامین رضاییان، سیدمجید حسینی، میلاد محمدی، کریم انصاری‌فرد و سردار آزمون ۹۰ دقیقه کامل در میدان حضور داشتند و دو بازیکن دیگر یعنی علیرضا جهانبخش و امید ابراهیمی تعویض شدند که البته جهانبخش ۸۷ دقیقه بازی کرد و امید ابراهیمی هم ۷۱ دقیقه در میدان حاضر بود تا با این حساب در مجموع این ۷ نفر ۶۰۸ دقیقه بازی کرده باشند.
۲- پرسپولیس رکورددار در میان باشگاه‌ها
و، اما بعد از اعتماد ویژه ویلموتس به لژیونرها، در میان باشگاه‌ها این پرسپولیس بود که ۴ بازیکن داشت. در بازی مقابل هنگ‌کنگ ۴ پرسپولیسی در زمین بازی دیده شدند که سه تای آن‌ها از ابتدا در ترکیب حضور داشتند؛ این ۳ بازیکن علیرضا بیرانوند، محمدحسین کنعانی‌زادگان و مهدی ترابی بودند که دو نفر اول یعنی بیرانوند و کنعانی زادگان ۹۰ دقیقه فیکس بازی کردند و ترابی هم تا ۶۰ دقیقه در میدان بود و بعد از آن جای خود را به دیگر پرسپولیسی جمع یعنی وحید امیری داد تا تا در مجموع این ۴ پرسپولیس ۲۷۰ دقیقه بازی کرده باشند؛ البته بازی کردن کنعانی‌زادگان به طور فیکس آن هم در حالی که او هنوز برای پرسپولیس بازی رسمی انجام نداده در نوع خود جالب است.
۳- حضور ۱۹ دقیقه‌ای تنها نماینده استقلال در تیم ملی
و، اما استقلال در این بازی تنها یک سهم داشت که آن هم تنها ۱۹ دقیقه فرصت بازی کردن را به عنوان بازیکن تعویضی داشت و طی آن علی کریمی به عنوان بازیکن تعویضی به جای امید ابراهیمی سابقاً استقلالی و البته فعلاً لژیونر به بازی آمد.
۴- سهم ۹۳ دقیقه‌ای پرشور‌ها با ۲ بازیکن
و، اما در حسن ختام این بررسی، سهم پرشور‌ها دیده می‌شود که با حضور ۲ بازیکن یعنی احسان حاج‌صفی و اشکان دژاگه بسته می‌شود که اولی از ابتدا تا انتهای بازی ۹۰ دقیقه در میدان حاضر بود و دومی یعنی دژاگه تنها ۳ دقیقه به میدان آمد.
۵- نتیجه گیری کلی
با توجه به داده‌های این بازی و همچنین ۲ بازی قبلی که ویلموتس سکان هدایت تیم ملی را در اختیار داشته می‌بینیم روال استفاده از نفرات تیم ملی بسیار شبیه و نزدیک به همان دوران کی‌روش است و دیدگاه‌های ویلموتس هم در چیدمان مهره‌ها مثل سرمربی سابق کشورمان است و همچنان لژیونر‌ها بیشتر از دیگر بازیکنان فرصت بازی کردن را دارند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

رزرو آنلاين بليط
ساميار آگهی