تسنیم/ علیرضا کریمی، آزادکار وزن ۹۲ کیلوگرم کشورمان در فینال مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان مقابل حریف آمریکایی‌اش تن به شکست داد و به مدال نقره این رقابت‌ها بسنده کرد.
علیرضا کریمی عصر امروز (شنبه) در دیدار فینال وزن 92 کیلوگرم مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان در نورسلطان قزاقستان، به مصاف جی‌دن کاکس از آمریکا رفت و با نتیجه 4 بر صفر تن به شکست داد و به مدال نقره رقابت‌ها دست یافت.
به این ترتیب روز سوم مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان در قزاقستان با کسب یک مدال نقره توسط علیرضا کریمی در وزن 92 کیلوگرم و یک مدال برنز توسط یونس امامی در وزن 70 کیلوگرم برای تیم کشورمان خاتمه یافت. تیم‌های کشتی آزاد و فرنگی کشورمان در فاصله یک روز به پایان آوردگاه جهانی نورسلطان به یک مدال نقره و چهار مدال برنز دست یافته و در حسرت مدال طلا مانده‌اند.
علیرضا کریمی پس از استراحت در دور اول در دور دوم در مصاف با گئورگی روبایف روسی الاصل و دارنده مدال نقره جوانان جهان از مولداوی با نتیجه 12 بر یک پیروز و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 12 بر 2 لیوبومیر ساگالیوک از اوکراین را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. کریمی در این مرحله با نتیجه 10 بر صفر علیخان جبرائیل اف از روسیه را از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

رزرو آنلاين بليط
ساميار آگهی