تسنیم/ تیم ملی والیبال ایران در فینال رقابت های قهرمانی آسیا ۲۰۱۹ تهران به مصاف استرالیا رفت و با نتیجه قاطعانه ۳ بر صفر به پیروزی رسید.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

تیم ملی والیبال ایران در بازی نهایی بیستمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا در سالن 12 هزار نفری آزادی تهران از ساعت 17:50 به مصاف استرالیا رفته است.
دو تیم در حالی با هم روبرو شدند که تیم ایران در مرحله نخست مسابقات از استرالیا شکست خورده بود و بازیکنان علاوه بر کسب عنوان قهرمانی، انگیزه مضاعفی برای شکست دادن و انتقام از استرالیا داشتند.
سرمربی تیم ملی تیم ایران برای شروع این بازی از سعید معروف، امیر غفور، میلاد عبادی‌پور، فرهاد قائمی،‌ سید محمد موسوی، علی اصغر مجرد و محمدرضا حضرت‌پور (لیبرو) استفاده کرد.
تیم ایران ار همان ابتدا با ریسک کم و بسیار کم‌اشتباه بازی کرد و همین موضوع سبب افزایش اختلاف دو تیم شد. دفاع داخل میدان خوب و استفاده از توپ‌های برگشتی در کنار فشار تماشاگران، باعث شد تا ایران در تمان طول ست اول، تیم برتر میدان باشد. ست نخست با نتیجه 25 بر 14 و روحیه بالای ملی‌پوشان ایرانی به پایان رسید.
در ست دوم هم از نوع عملکرد بازیکنان ایران در سرویس و دفاع روی تور می‌شد فهمید که آنها فقط برای پیروزی 3 بر صفر و انتقام شکست مرحله گروهی مقابل استرالیا به میدان آمده‌‌اند. مارک لبدیف،‌ سرمربی تیم ملی استرالیا در ست دوم، توماس ادگار، ستاره تنومند تیمش را به دلیل عدم کارآیی بیرون کشید و ویلیامز را به زمین فرستاد. بازیکنان ایران با تکیه بر آنالیز دقیق حریف، راه‌های حمله استرالیا را به خوبی بسته بودند و در نهایت در این ست هم 25 بر 17 برنده شدند.
بازی در ست سوم، متعادل‌تر آغاز شد و مساوی پیش رفت. دو تیم در امتیاز 8 بر 7 به سود ایران برای وقت استراحت فنی نخست و 16 بر 15 برای وقت استراحت فنی دوم، نزد مربیان خود رفتند. دریافت‌ مناسب بازیکنان ایران در این دیدار، قدرت ابتکار عمل را به سعید معروف به عنوان بازیگردان تیم می‌داد تا در خط حمله از مهاجمان خود به خوبی استفاده کند. حریف از هر حربه‌ای برای گرفتن حداقل یک ست استفاده کرد اما در نهایت در س سوم نیز 25 بر 21 و در مجموع 3 بر صفر شکست خورد تا ایران برای سومین بار، قهرمان آسیا شود.
بازی در ست سوم، متعادل‌تر آغاز شد و مساوی پیش رفت. دو تیم در امتیاز 8 بر 7 به سود ایران برای وقت استراحت فنی نخست و 16 بر 15 برای وقت استراحت فنی دوم، نزد مربیان خود رفتند. دریافت‌ مناسب بازیکنان ایران در این دیدار، قدرت ابتکار عمل را به سعید معروف به عنوان بازیگردان تیم می‌داد تا در خط حمله از مهاجمان خود به خوبی استفاده کند. حریف از هر حربه‌ای برای گرفتن حداقل یک ست استفاده کرد اما در نهایت در ست سوم نیز 25 بر 21 و در مجموع 3 بر صفر شکست خورد تا ایران برای سومین بار، قهرمان آسیا شود.
داورانی از قزاقستان و کویت، قضاوت این بازی را بر عهده دارند.
سالن آزادی شاهد حضور بیشترین تماشاگر از ابتدای مسابقات تاکنون است و تقریباً پر شده است. همچنین محمدرضا داورزنی، معاون وزیر ورزش و کاندیدای ریاست فدراسیون والیبال به همراه صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک تماشاگران ویژه این بازی هستند.
بازی فینال به دلیل طولانی شدن دیدارهای قبلی با حدود 20 دقیقه تاخیر آغاز شد و مسئولان برگزاری مسابقات، پیش از بازی، سکوی قهرمانی و اهدای جوایز را به بیرون از سالن منتقل کردند.
مهرداد مهران‌پور، آنالیزور ایرانی تیم ملی استرالیا پیش از شروع بازی به سمت نیمکت ایران آمد و با کادر فنی خوش و بش کرد.
اوشین ساهاکیان، بازیکن پیشین تیم ملی بسکتبال و بهنام محمودی، بازیکن پیشین تیم ملی والیبال در جریان ست دوم برای دیدن بازی ایران به سالن آمده بودند.
ایران پیش از این 2 بار در سال‌های 2011 و 2013 به عنوان قهرمانی رسیده و استرالیا تنها در سال 2007 روی سکوی نخست ایستاده است.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید