خبر ورزشی/ در لیورپول، بارسا، رئال و... شما باید فوتبالیست باشی تا سر از لیست درآوری و در واقع آنجا نفوذ آدم‌های مهم نمی‌تواند باعث شود که یک بچه پولدار وارد تیم شود، اما در ایران به دفعات این اتفاق افتاده، می‌افتد و خواهد افتاد.
لیورپول ۱۸ نوامبر در جام اتحادیه انگلیس با استون ویلا بازی دارد و ۱۹ نوامبر باید در جام باشگاه‌های جهان به میدان برود یعنی ۲ بازی در ۲۴ ساعت! در انگلیس تیم‌ها ۴۰ بازیکن دارند که از بین آن‌ها مثلاً ۲۵ نفر را برای لیگ قهرمانان معرفی می‌کنند و لیست جام اتحادیه و... هم مشخص است. آنجا مثل ایران این‌طور نیست که هر بازیکن سفارشی و ژن خوبی وارد این لیست شود و پسر فلان مدیر و بچه برادر فلان مقام سیاسی سر از لیست تیم‌های مطرح درآورد. در لیورپول، بارسا، رئال و... شما باید فوتبالیست باشی تا سر از لیست درآوری و در واقع آنجا نفوذ آدم‌های مهم نمی‌تواند باعث شود که یک بچه پولدار وارد تیم شود، اما در ایران به دفعات این اتفاق افتاده، می‌افتد و خواهد افتاد.
سطح لیگ برتر انگلیس یک سر و گردن بالاتر از لیگ ایران است و دلیل این مسئله رعایت همین چیزهاست. یک زمانی بهترین فوتبالیست‌های مملکت ما از زمین‌های خاکی پیدا می‌شدند، اما حالا، چون همه آن زمین‌ها تبدیل به آپارتمان شده، پروسه جذب بازیکن در تیم‌ها هم کاملاً عوض شده است. در یک تیم فوتبال مطرح شاید ۱۴، ۱۵ بازیکن اصلی خوب باشند، ولی نفرات شانزدهم تا بیست‌وپنجم را اکثراً آدم‌های سفارشی و ژن خوب‌ها تشکیل می‌دهند. مورد داشتیم که یک مربی مطرح می‌گفت من اگر پسر فلانی را وارد لیست نکنم خودم باید از باشگاه بروم! وقتی مدیرعامل موضوع را با من درمیان گذاشت به او گفتم به خاطر شما می‌پذیرم که پسر فلانی در لیست باشد، اما دیگر انتظار نداشته باشید او را بازی بدهم، چون در آن صورت هواداران هم علیه شما می‌شوند و هم علیه خود من!


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

ببينو
ببينو آگهی