طرفداری/ گلدن فوت 2019 به ستاره کروات رسید.
جایزه بین‌ المللی گلدن فوت یا پای طلایی، جایزه‌ ای است که از سال 2003، هر سال به بازیکنی که در طول دوران حرفه ای خود در هر دو سطح ملی و باشگاهی نتایج درخشانی کسب کرده و از طرفی حداقل 29 سال داشته باشد، تعلق می ​گیرد. شخصیت والا، اعتماد و احترام مردم و کارشناسان به آن​ها از جمله دیگر شرایط انتخاب است. این عنوان در طول دوران حرفه ای هر بازیکن فقط یک بار می تواند به او تعلق گیرد.
به نقل از مارکا؛ لوکا مودریچ برنده جایزه پای طلایی 2019 شد. سرخیو راموس، روبرت لواندوفسکی، جورجو کیه لینی، کریستیانو رونالدو، وین رونی، جرارد پیکه، سرخیو آگوئرو، لیونل مسی و تیاگو سیلوا دیگر نامزدهای کسب این عنوان بودند. به رسم همیشه، مودریچ به عنوان برنده پای طلایی، رد پای خود را روی این جایزه حک کرد. سال گذشته، ادینسون کاوانی به این عنوان رسیده بود. طی سالیان اخیر، جایزه پای طلایی به فوتبالیست های مشهوری رسیده است. از جمله این بازیکنان می توان به باجو، ندود، شوچنکو، رونالدو نازاریو، دل پیرو، کارلوس، رونالدینیو، توتی، گیگز، ابراهیموویچ، دروگبا، اینیستا، اتوئو، بوفون و کاسیاس اشاره کرد. مودریچ پس از تصاحب این عنوان ارزشمند گفت:
باعث افتخارم است که این جایزه را کسب کردم. بازیکنان مهمی در گذشته صاحب این عنوان شده اند. همانطور که در بازی های اخیر نشان دادم، به فرم ایده آل خود برگشته ام. تا پایان سال 7 بازی مهم با رئال مادرید پیش رو داریم و سعی می کنیم که روند خوب خود را حفظ کنیم.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید