آخرین خبر/ آیا ممکن است فدراسیون فوتبال سراغ استفاده از مربی ایرانی برای هدایت تیم ملی برود؟
در شرایطی که از برانکو به عنوان گزینه اصلی جانشینی مارک ویلموتس در تیم ملی نام برده می‌شود، شاید رقم درخواستی مربی اهل کرواسی و البته تجربه بد فدراسیون از همکاری با ویلموتس باعث شود که فدراسیون سراغ مربی ایرانی برود.
امروز دو روزنامه جام‌جم و فرهیختگان اعلام کردند که جذب برانکو برای فدراسیون بین 2 تا 3 میلیون یورو هزینه خواهد داشت. رقمی که از دید بعضی از کارشناسان، در این وضعیت اقتصادی، هزینه معقولی به نظر نمی‌رسد و شاید به همین دلیل باشد که فدراسیون به گزینه استفاده از مربی ایرانی هم فکر می‌کند. روزنامه فرهیختگان با اشاره به این موضوع نوشته: "فدراسیون فوتبال به‌تازگی مبلغ قابل‌توجهی از مطالبات ویلموتس را پرداخت کرده و عملا پولی برای به خدمت گرفتن برانکو ندارد. در کنار همه اینها زمان کافی هم برای استخدام یک مربی بیگانه به فوتبال ایران وجود ندارد و همین موضوع باعث می‌شود برانکو به هیچ عنوان از درخواست‌هایش کوتاه نیاید. بحث استخدام یک مربی داخلی (گل‌محمدی، دایی و حتی هاشمیان) راه دیگری است که فدراسیون درمقابل خود می‌بیند، اما ترجیح می‌دهد به آن توجهی نکند"
اولین گزینه آنها وحید هاشمیان است. مربی‌ای که در مصاحبه‌ای گفته تا هر وقت فدراسیون بخواهد، به همکاری با تیم ملی ادامه خواهد داد. مهدی تاج هم که چند روز قبل در حمایت از او استوری گذاشت و در مصاحبه دیروزش با برنامه ورزش و مردم هم از این مربی حمایت کرده. البته یکی از مسئولان فدراسیون فوتبال احتمال انتخاب هاشمیان به عنوان سرمربی تیم ملی را بسیار کم می‌داند.
گزینه دیگری که نامش برای هدایت تیم ملی مطرح شده یحیی گل‌محمدی است. مربی‌ای که مجید جلالی هم از او حمایت کرده و مالک باشگاه شهرخودرو هم اعلام کرده که اگر فدراسیون او را بخواهد، مشکلی با جدایی سرمربی تیمش نخواهد داشت هر چند که طبق آخرین اطلاعات خبرنگار فوتبالی، هیچ تماسی از فدراسیون با یحیی یا مالک باشگاه شهرخودرو گرفته نشده است. حالا باید دید فدراسیون برای تیم ملی چه تصمیمی خواهد گرفت؟ آیا برانکو روی نیمکت تیم ملی خواهد نشست یا اینکه فدراسیون سراغ گزینه ایرانی خواهد رفت.البته این احتمال هم وجود دارد که گل‌محمدی و هاشمیان در کنار یکدیگر هدایت تیم ملی را به عهده داشته باشند چرا که فدراسیون روی ماندن وحید در کادر فنی تیم ملی اصرار دارد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید