آخرین خبر/ دیروز هم روز استقلال بود و با وجود آن‌که قرعه‌کشی لیگ قهرمانان 2020 و مشخص شدن حریفان 4 نماینده کشورمان می‌توانست خوراک خبری خوبی برای رسانه‌ها باشد اما اتفاقات ناتمام باشگاه استقلال آنقدر مهم و گسترده بود که رسانه‌ها چاره‌ای بجز اولویت دادن به آن نداشتند. روز گذشته اگرچه از التهاب روز دوشنبه خبری نبود، با این‌حال استعفای جواد زرینچه سرپرست تیم و امیرحسین فتحی مدیرعامل باشگاه استقلال و پذیرش آن از سوی وزیر ورزش پس از انتقاد و اعتراض تند و همه‌گیر هواداران و بازیکنان، فضا را به سمت‌و سویی برد که کمی اذهان عمومی را از بحث بازگشت یا عدم بازگشت آندره‌آ استراماچونی دور کرد.
استعفای فتحی و مدیرعامل شدن فتح‌ا...زاده در رسانه‌ها!
با استعفای فتحی و اعلام وزارت مبنی بر این‌که اسماعیل خلیل‌زاده رئیس هیئت‌مدیره به عنوان سرپرست باشگاه تا زمان انتخاب مدیرعامل جدید فعالیت می‌کند، رسانه‌ها شروع به گمانه‌زنی درباره کاندیداهای مدیرعاملی استقلال کردند و مثل همیشه نام علی فتح‌ا...‌زاده که اتفاقا بین بیشتر استقلالی‌ها هم پایگاه قبلی را ندارد، زودتر از همه روی خروجی‌ها رفت. کاظم اولیایی، رضا حسنی‌خو و حسین کریمی دیگر نام‌هایی بودند که به عنوان گزینه مدیرعاملی باشگاه استقلال مطرح شدند. مازیار ناظمی، سخنگوی وزارت ورزش و جوانان در این خصوص اعلام کرد: «4،3 نفر از دوستانی که سابقه مدیریت داشتند، برنامه‌های خود را اعلام کردند. استقلال باشگاه مهمی است و برنامه‌هایی در خصوص مدیریت و درآمدزایی به وزیر ورزش ارایه‌ و به زودی تصمیم در این خصوص گرفته خواهد شد.» البته با وجود اعلام رسمی وزارت، برخی رسانه‌ها و کانال‌های خاص اعلام کردند فتح‌ا...‌زاده مدیرعامل باشگاه استقلال شده و به نظر هم از این موضوع به شدت استقبال می‌کردند که این‌گونه نشد!
واکنش‌های مختلف درباره بازگشت استراماچونی
با وجود تمرکز رسانه‌ها روی استعفای فتحی، زندگی برای استقلال جریان داشت و این تیم تمرینات ریکاوری‌اش را زیرنظر بازیکنان باتجربه انجام داد و البته رسانه‌ها هم به ماجرای استراماچونی و پیگیری‌های نهادهای ایرانی برای بازگرداندن مرد ایتالیایی پرداختند. شاید مهم‌ترین اظهارنظر درباره استراماچونی در روز گذشته مربوط به مازیار ناظمی سخنگوی وزارت ورزش بود که اعلام کرد: «مشکلات استراماچونی حل شده و به استقلال باز می‌‌گردد!» البته اظهاراتی هم به خلیل‌زاده سرپرست جدید باشگاه استقلال منسوب شد که او گفته بود با استراماچونی برای کاهش مدت زمان قراردادش به توافق رسیدیم و خواسته او برآورده شده و به استراماچونی 48 ساعت مهلت داده‌ایم به تهران برگردد و تیم را تحویل بگیرد.» با وجود این‌که هواداران و حتی بازیکنان با وجود گلایه از استراماچونی به خاطر کار غیرحرفه‌ای و ترک تیم در روز بازی از این دست اخبار استقبال می‌کردند اما حمیدرضا آصفی سخنگوی وزارت امورخارجه به روند مذاکره و تلاش برای بازگرداندن استراماچونی واکنش منفی نشان داد.
دادگاهی شدن استرا و شرط او برای بازگشت
رسانه‌های ایرانی و هواداران استقلال که هر خبری در ارتباط با استراماچونی را رصد می‌کنند، روز گذشته هم یک نقل‌قول از او در یک رسانه ایتالیایی دیدند که بحث بلوکه شدن حساب او به اتهام پولشویی را تایید می‌کرد. استراماچونی که هنوز تکلیف بازگشت او به ایران و استقلال مشخص نیست، گفت‌وگویی با روزنامه ایل‌مسجرو انجام داد و گفت: «نمی‌خواهم وارد جزییات شوم چون تحقیقی در حال انجام است و حضور در دادگاه را خواهم داشت. مطابق قوانین فیفا،‌ قراردادم به حالت تعلیق درآمده بود و دیگر نمی‌توانستم کار کنم. در این صورت، خطر رد صلاحیت مربیگری را داشتم.»‌ بر‌خلاف رسانه‌ها و مسئولان ایرانی که دائما از حل شدن مشکلات و بازگشت استراماچونی خبر می‌دهند او در این گفت‌وگو‌ هیچ اشاره‌ای به موضوع استقلال و بازگشتش نکرد تا ابهام‌ها درباره آینده نیمکت آبی‌ها بیشتر شود. اما عصر دیروز گفت‌وگوی دیگری از او روی خروجی‌ها رفت که دومین شرط استرا پس از کاهش مدت قراردادش مشخص شد. استراماچونی بدون نام بردن از فرد خاصی در باشگاه استقلال، تاکید کرد: «من به تازگی با کاپیتان تیم صحبت کردم. همه در تلاش هستند. سیاستمداران و حتی سفارت ایتالیا در ایران تلاش می‌کنند. اگر فرد «اشتباهی» (مقصر) استعفا بدهد و شرایط نرمال شود، آماده‌ام که همین صبح فردا(امروز) به ایران برگردم.»
مرد ایتالیایی آخر هفته در تهران
عصر روز گذشته بود که باشگاه خبرنگاران جوان خبر عجیبی را روی خروجی‌اش گذاشت و نوشت: «بازیکنان تیم فوتبال استقلال تلاش می‌کنند هر‌چه زودتر «استراماچونی» را به جمع آبی‌پوشان باز گردانند. وریا غفوری مامور مذاکره با استرا‌ست. شنیده می‌شود این مربی ایتالیایی از روز پنج‌شنبه در تمرین تیم استقلال حاضر می‌شود.» دقایقی بعد خبرآنلاین به نوعی این خبر را تایید کرد و از سفر سرپرست باشگاه استقلال خبر داد و نوشت: «وزارت ورزش از خلیل‌زاده خواست تا در اولین اقدام مقدمات بازگشت استراماچونی به تهران را فراهم کند و به همین دلیل قرار است وی شبانه راهی ترکیه شده تا ضمن پرداخت مطالبات سرمربی ایتالیایی با وکیل استراماچونی دیدار و گفت‌وگو کند.»

ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید