تسنیم/ یکی از معدود بازمانده‌‌های حادثه غم‌انگیز سقوط هواپیمای تیم چاپه‌کوئنسه برزیل که تلفات زیادی داشت، در نتیجه آسیب‌هایی که از آن حادثه دید، مجبور به بازنشستگی شد.
به نقل از ESPN، نتو مدافع 34 ساله تیم فوتبال چاپه‌کوئنسه برزیل که یکی از تنها 6 بازمانده حادثه سقوط هواپیمای این تیم در سال 2016، مجبور به آویزان کردن کفش‌هایش شد.
نتو پس از حادثه سقوط هواپیمایی که بازیکنان، مربیان و تعدادی از مدیران باشگاه را برای انجام بازی فینال جام سودآمریکانا به کلمبیا می‌برد، دو سال از عمرش را صرف ریکاوری و بازتوانی جسمی کرد و در نهایت ماه مارس سال جاری به میادین برگشت. او اما اعتراف کرد آسیب‌های وارد از سقوط هواپیما آنقدر زیاد بوده که در نهایت چاره‌ای جز تسلیم شدن نداشته است.
نتو به تی‌وی‌ گلوبوی برزیل گفت: من با پزشکان و باشگاه به توافق رسیدم. می‌خواستم در یک بازی خداحافظی‌ شرکت کنم اما در نهایت تصمیم گرفتم چنین کاری نکنم. بدنم دیگر نمی‌توانست تحمل کند. از فوتبال بازی کردن بیشتر درد می‌کشیدم تا اینکه لذت ببرم.
در حادثه سقوط هواپیما به دلیل تمام شدن سوخت آن، 71 نفر کشته شدند و تنها شش نفر جان سالم به در بردند که سه نفر آنها جزو بازیکنان تیم بودند. نتو یکی از این سه نفر بود که طبق گفته خودش آسیب‌های فراوانی به زانو و کمرش وارد آمده است. دو بازیکن بازمانده دیگر، آلن راشل مدافع 30 ساله تیم - کسی که هنوز هم بازی می‌کند و به صورت قرضی برای تیم گویاس برزیل توپ می‌زند - و جکسون فولمان دروازه‌بان تیم بود که یک پایش قطع شد و امیدوار است بتواند به عضویت تیم پارالمپیک برزیل درآید.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

قسطي کلاب
قسطي کلاب محتوای حمایتی