آخرین خبر/ حمید استیلی پس از بازگشت کاروان تیم امید به ایران درباره بازی های این تیم و چرایی حذف صحبت کرد.
حمید استیلی، سرمربی تیم ملی امید پس از ناکامی در صعود به المپیک و بازگشت به ایران گفت: ابتدا به بازیکنانم و کلیه کادر تیم خسته نباشید می گویم. نهایت سعی و تلاش انجام شد و جا دارد از مردم عذرخواهی کنیم. نتیجه ای که واقعا حقمان بود نگرفتیم. از همه مهمتر زمان بود که از دستمان نرود. از تمام زمان های فیفادی به نحو احسن استفاده کردیم. ولی باید بدانیم که فقط تاریخ های فیفادی کارساز نیست‌. ما پیش از مسابقات باید تیم را حداقل ۴۵ روز در اختیار داشته باشیم. البته این مورد هم ممکن نیست چون باشگاه ها بازیکنانشان را در اختیار ما نمی گذارند. می دانید که ما فقط دو هفته قبل از بازی ها تیم را در اختیار داشتیم. اردوی قطر هم شاید اگر آلودگی هوا پیش نمی آمد نمیشد همه بازیکنان را در قطر در اختیار داشته باشیم. استقلال و سپاهان بازی داشتند و به هیچ وجه بازیکنانشان را به ما نمی دادند. ما ناراحت بودیم که هوا آلوده شده اما از طرفی هم خوشحال بودیم که بازی ها تعطیل شد. ما به دلیل اینکه نمی توانستیم زمانی برای آماده سازی بدنی برای بازیکنان در نظر بگیریم تصمیم گرفتیم بازیکنانی که از لحاظ بدنی در لیگ آماده بودند را کنار خودمان داشته باشیم. نجاریان، طاهرخانی و ...جز این دسته بودند. شما در آینده خواهید دید که طاهرخانی چه بازیکن خوبی خواهد شد. رضا دهقانی که واقعا ستاره بازی های ما بود. اللهیار در تهران به ما ملحق شد. محبی هم به دلیل آسیب دیدگی به صورت کامل در اختیار ما نبود.
وی ادامه داد: با همه مشکلاتی که داشتیم شکل بازی و ساختار تیم خوب بود و باید به این تیم افتخار کرد. موقعیت های زیادی ایجاد شد. همانطور که مفسران AFC آنجا بودند و اعلام کردند؛ گروه ما فوق العاده سخت بود و ما شایستگی صعود داشتیم. ما اگر از دقیقه ۲ قدر موقعیت هایمان را می دانستیم باید چند گل به چین می زدیم.
استیلی در ادامه اذعان داشت: درباره نورافکن باید بگویم که در این یک سال و نیم که با تیم امید است، در ۹۵ درصد بازی های ما در دفاع میانی بازی کرد به دلیل اینکه ما در این پست و در این رده سنی مشکل کمبود بازیکن داشتیم. ما در بازی آخر شاهین طاهرخانی را اضافه کردیم چون احتیاج داشتیم که بازیسازی را از خط میانی شروع کنیم. دو بازی اول را سعی کردیم بازی مستقیم انجام دهیم اما در بازی سوم شرایط فرق می کرد. در کنار ما نفراتی مانند شاهرودی، ماجدی، امامی فر و ... حضور داشتند که هم در سطح بالا مربیگری کردند هم در تورنمنت ها بودند و هم بالاترین مدرک مربیگری و دکترای این رشته را دارند. همه آنها می دانند کاری که در این زمان کوتاه کردیم چقدر سخت بوده و خودِ مسئولین AFC تعجب کرده بودند تیمی که دو هفته شکل گرفته بود به این نحو فوتبال بازی کند. از قائدی به دلیل آب و هوای شرجی و گرم آنجا که اجازه نمیداد یک بازیکن ۹۰ دقیقه بازی کند، در بازی اول یک نیمه استفاده شد و حضورش در زمین نیز تاثیرگذار بود. بازی دوم هم از ابتدا بازی کرد و دیدید که دفاع حریف بسیار سرسخت بود. در بازی سوم هم تصمیم گرفتیم دفاع حریف را خسته کنیم و بعد مهدی به زمین برود که خدا را شکر جواب داد. تغییراتی که ما در نیمه های دوم دادیم هم از لحاظ روحی و روانی مثبت بود و هم تاکتیکی. این را بدانید تیمی که برنامه و تاکتیک نداشته باشد بازی یک هیچش تبدیل به ۴ یا ۵ هیچ می شود. در تمام دقایق بازی برنامه داشتیم و بازیکنان تمام مسئولیت های خود را می دانستند. ما تیم آنالیز داریم و مدارک همه صحبت های من موجود است و می توانیم در اختیارتان بگذاریم.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید