بازار/تا چند سال پیش، تعداد خودروهای بالای 200 میلیون تومان خیلی کم بود و اگر کسی مالک این خودروها بود، حتما فردی ثروت‌مند محسوب می‌شد. اما متاسفانه با توجه به افزایش قیمت، مدل‌های زیادی از خودروها، از مرز 200 میلیون هم رد شده‌اند و داشتن یک خودروی بالای 200 میلیون تومان امری معمولی شده‌است. اما همین امر باعث شده‌است تا مجبور باشیم در زمان خرید خودرو احتیاط بیشتری داشته باشیم.
در این مقاله قصد داریم به چالش‌های خرید خودروی بالای 200 میلیون تومان پرداخته و درنهایت راهکارهایی برای مقابله با آنها ارائه کنیم. 


چالش های خرید خودرو بالای 200 میلیون تومان
نبود تخصص کافی در خصوص خودروها
یکی از مهم‌ترین گام‌ها در خرید خودروی بالای 200 میلیون تومان، مشورت گرفتن از افراد خبره‌ای است که به بازار خودرو تسلط کافی دارند. تبدیل شدن خودرو از کالای مصرفی به کالای سرمایه‌ای به واسطه افزایش شدید قیمت‌ها، باعث شده تا خوش فروش بودن خودرو به یک فاکتور تعیین‌کننده و مهم در زمان خرید خودرو تبدیل شود.
تعویض خودرو بعد از چند سال امری بدیهی است بنابراین بهتر است در زمان خرید خودرو به این نکته توجه شود که آیا خودروی انتخابی را می‌توان به راحتی فروخت یا خیر. سوای بدفروش بودن، خدمات پس از فروش ضعیف و پیدا نشدن قطعات مصرفی خودرو یا هزینه بالای نگهداری خودرو هم از مواردی هستند که تاثیر بسزایی در انتخاب یا عدم انتخاب یک خودرو دارند. پس بهتر است از مشاوران خبره راهنمایی بگیرید تا لذت داشتن خودروی بالای 200 میلیون تومان، تا مرحله فروش آن نیز همراه شما باشد.

بازار ناامن خودروهای دست دوم
متاسفانه تعداد زیادی از خودروهای دست دوم موجود در بازار دارای انواع ایرادات فنی یا بدنه هستند. آمار شرکت همراه مکانیک به عنوان اولین شرکت تخصصی کارشناسی خودرو بعد از 80 هزار کارشناسی نشان می‌دهد که 75 درصد خودروهای کارشناسی شده دارای انواع ایرادات فنی و بدنه بوده‌اند.
یک جستجوی کوتاه در گوگل شما را با حجم وسیعی از گزارشات و شکایات خریدارانی روبرو می‌کند که به واسطه انجام ندادن کارشناسی پیش از خرید با ضررهای قابل توجهی روبرو شده‌اند. به عنوان مثال اگر هایما S7 بخرید و بعدا متوجه شوید دارای یک گلگیر رنگ‌شده‌است، شما باید با ضرر 7 میلیون تومانی کنار بیایید.
از همین رو کارشناسی خودرو برای خرید خودروی بالای 200 میلیون تومان، ضروری است و با خریدن خودروی کارشناسی‌نشده، دراصل شما با هندوانه دربسته‌ای روبه‌رو می‌شوید که به احتمال 75 درصد مشکل دارد.
البته دست نگه دارید؛ طبق آمار حداقل 3 خودرو بررسی می‌شود تا بتوان خودروی سالم را پیدا کرد؛ از طرفی هم قیمت کارشناسی برای خودروهای بالای 200 میلیون تومان، از 350 هزارتومان شروع می‌شود و بازهم تضمینی وجود ندارد که با حداقل 1 میلیون تومان هزینه کردن هم به خودرو دلخواه برسید. 

نبود ضمانت برای خرید خودرو دست دوم
یکی دیگر از چالش‌های خرید خودرو دست دوم، نبود گارانتی است؛ شاید گارانتی آن هم در شرایط تحریم بیشتر شبیه به یک خواب شیرین باشد، اما در همین شرایط هم مجموعه‌هایی هستند که خودروی دست دوم را گارانتی می‌کنند تا در صورت اشتباه کارشناس و مشکل در بدنه و بخش فنی خودرو، بتوان جبران خسارت کرد. البته که این امر در دنیا مسئله‌ای عادی است اما گارانتی خودروی دست دوم کمی تامل‌برانگیز است ولی خوشبختانه مجموعه همراه مکانیک با توجه به گارانتی کردن خودروهای دست دوم خود، خیال خریداران را راحت کرده‌است.

همراه مکانیک، کامل‌ترین پکیج خودرویی ایران
نمایشگاه خودرو همراه مکانیک
به عنوان اولین و بزرگترین نمایشگاه آنلاین فروش خودروهای کارشناسی شده چند سالی است که فعالیت خود را آغاز کرده است. این مجموعه خیال شما را از بابت تمامی چالش‌ها در خرید خودرو دست دوم راحت کرده است. تمامی خودروهای موجود در نمایشگاه همراه مکانیک کارشناسی شده و دارای گارانتی هستند و گزارش کامل فنی و بدنه آن‌ها روی سایت موجود است.
همچنین برای ثبت سفارش خرید خودروهای بالای 200 میلیون تومان کافیست به لینک hamrah-mechanic.com/car-buy وارد شده و ثبت سفارش کنید.
مشاوران همراه مکانیک خودروی مناسب با شرایط شما را پیدا کرده، کارشناسی می‌کنند و با گارانتی به شما معرفی می‌کنند. 

با استفاده از خدمت خرید سفارشی همراه مکانیک:
• از مشاوره رایگان خرید خودرو استفاده می‌کنید
• با دلالان خودرو روبرو نمی‌شوید
• خودرو را به قیمت می‌خرید
• خودرو را کارشناسی‌شده می‌خرید
• خودرو را با گارانتی جبران خسارت می‌خرید
• از مشاوره حقوقی رایگان در زمان عقد قولنامه بهره‌مند می‌شوید.