ورزش 3/ پپ گواردیولا یک بار دیگر نشان داد استاد نتیجه گرفتن در استادیوم سانتیاگو برنابئو است.
منچسترسیتی که در جریان بازی و تا قبل از گل ایسکو موقعیت های بسیار خوبی را در مقابل دروازه رئال مادرید از دست داده بود، در نهایت با درخشش در 15 دقیقه پایانی دو بار به گل رسیده و موفق شد با کسب برتری شیرین 1-2، گام بلندی برای صعود به مرحله یک چهارم لیگ قهرمانان بردارد.
اما این پیروزی طعم دیگری برای پپ گواردیولا داشت. این سرمربی اسپانیایی حالا بعد از اوتمار هیتسفیلد، سرمربی سابق بایرن مونیخ تبدیل به دومین سرمربی تاریخ لیگ قهرمانان شد که تیمش دو بار در برنابئو به پیروزی دست یافته است. همچنین او اولین کسی است که با دو تیم مختلف موفق به انجام چنین کاری شده است. در سال 2011 نیز بارسلونای تحت هدایت پپ گواردیولا در مرحله نیمه نهایی با درخشش و دبل لیونل مسی موفق به غلبه بر رئال مادرید شده بود.
پپ گواردیولا روزهای درخشان و تاریخی در این استادیوم مقابل رئال مادرید داشته است. در سال 2009 بارسلونای او موفق شد 2-6 این تیم را مغلوب کرده و یکی از بهترین شب های تارخ این باشگاه را رقم بزند. دو سال بعد اگرچه کریم بنزما در ثانیه های ابتدایی دروازه ویکتور والدس را گشود، اما بارسا در ادامه بازی سه بار دروازه رئال را باز کرده و به پیروزی دلچسبی دست یافت.
پپ گواردیولا تا به حال 9 بار تیم هایش را در این استادیوم هدایت کرده که کارنامه فوق العاده شش پیروزی، دو تساوی و تنها یک شکست برای او به ثبت رسیده است. حالا و در شرایطی که احتمالا در دو فصل آتی خبری از پپ گواردیولا و تیمش در لیگ قهرمانان نخواهد بود، این سرمربی فاصله ای تا رسیدن به دور یک چهارم ندارد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید