ایلنا/ رئال مادرید موفق شد برای هفتاد و سومین بار در الکلاسیکوهای لالیگای بارسلونا را شکست دهد.
به گزارش ایلنا، دو تیم بارسلونا و رئال مادرید در دویست و چهل و چهارمین مصاف خود در ورزشگاه سنتیاگو برنابئو به مصاف یکدیگر رفتند که در پایان این دیدار کهکشانی‌ها با گل‌های وینیسیوس جونیور و ماریانو دیاز موفق شد بارسا را با نتیجه 2 بر 0 شکست دهد.
این بازی دارای نکات جالبی بود که به بررسی آنها خواهیم پرداخت:
زیدن الدین زیدان موفق شد برای نخستین بار در تاریخ الکلاسیکو در ورزشگاه خانگی رئال مادرید یعنی سنتیاگوبرنابئو به پیروزی برسد.
وینیسیوس جونیور با گلزنی در این بازی با 19 سال و 233 روز موفق شد رکورد مسی با 19 سال 259 روز که در سال 2007 به عنوان جوانترین گلزن تاریخ الکلاسیکو معرفی شد بود را بشکند.
ماریانو دیاز بعد از 52 ثانیه از ورودش به زمین گلزنی کرد و به سریعترین گلزن تعویضی ال‌کلاسیکو تبدیل شد و رکورد هیگواین(7می 2008) که 58 ثانیه بود رو شکست، همچنین ماریانو دیاز اولین گلزن رئال مادرید در ال‌کلاسیکو در 71 سال گذشته که در یکی از شهر های کاتالونیا به دنیا اومده لقب گرفت.
همچنین ماریانو دیاز و وینیسیوس جونیور گلزنان دیشب رئال بعد از وتراگوئنو و سانتی اراگون که در سوپرکاپ سال 1990 موفق به گلزنی شده بودند ، بازیکنانی هستند که در سال‌های گذشته از تیم رئال مادرید کاستیا به تیم اصلی رئال مادرید راه پیدا کردند و موفق شدند در الکلاسیکو گلزنی کنند.
تونی کروس که در بازی دیشب موفق شد پاس گل اول رئال رو به وینیسیوس بدهد در بازی دیشب 65 پاس داد که 64 تااز این پاس‌ها به درستی به بازیکنان رئال مادرید رسید.
تیبو کورتوا بعد از میگوئل آنخل فصل 1974/75 به اولین دروازه‌بان رئال مادرید در 46 سال گذشته تبدیل شد که در ال‌کلاسیکو رفت و برگشت موفق به ثبت کلین شیت شد.
آنسو فاطی تبدیل به جوان‌ترین بازیکن تاریخ بارسلونا شد که در الکلاسیکو در ورزشگاه سنتیاگو برنابئو بازی می‌کند.
رئال مادرید موفق شدند بعد از سوپرکاپ سال 2017 برای اولین بار در الکلاسیکو در ورزشگاه خانگی خود دروازه بارسلونا را باز کند، همچنین رئال مادرید با پیروزی دیشب توانست با 73 برد در دربی‌های لالیگای از بارسلونا پیشی بگیرد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید