آخرین خبر/ رایان چرکی بازیکن 16 ساله المپیک لیون که از او به عنوان یکی از جواهرهای فوتبال فرانسه یاد می شود، درماه های اخیر زیر ذره بین سران باشگاه های بزرگ اروپا از جمله رئال مادرید و بارسلونا قرار داشته. اما حالا او در گفتگو با شبکه تلویزیونی باشگاه المپیک لیون، خیلی صادقانه و شفاف در مورد آینده اش صحبت کرده و گفته که دوست دارد پیراهن رئال مادرید را برتن کند.
به گزارش فوتبالی، چرکی در گفتگویی که از شبکه تلویزیونی المپیک لیون پخش شد گفت:« رویایم بازی کردن در رئال مادرید است.» بدین ترتیب این بازیکن جوان و آینده دار درنظر دارد تا هرچه زودتر به تیم رویاهایش، رئال مادرید بپیوندد و سپس برای دو سال به صورت قرضی برای لیون بازی کند تا اینکه به سن قانونی برسد و سپس رسما به رئال مادرید منتقل شود و کارنامه فوتبالی اش را در تیم مادریدی از سر بگیرد.
خبر مرتبط اولین موارد ابتلا به ویروس کرونا در باشگاه بارسلونا
این درحالی است که رسانه های فرانسوی در گزارشهایشان به این نکته اشاره کرده اند که رئالی ها در راستای خرید چرکی، یک حق برتری دارند و در صورتی که باشگاه المپیک لیون پیشنهادی را برای چرکی دریافت کند، باشگاه مادریدی می تواند با پرداخت مبلغی برابر با این رقم ، این بازیکن فرانسوی- الجزایری را مال خود کند.
چرکی در بخش دیگری از این گفتگو اعلام کرده که یکی از اهدافش در دنیای فوتبال، فتح توپ طلاست. این بازیکن جوان تا به امروز 24 بازی رسمی برای المپیک لیون انجام داده و با زدن 9 گل، 3 پاس گل هم به هم تیمی هایش رسانده. رسانه های فرانسوی، از جمله ویژگی های حیرت آور چرکی به کیفیت بالای فوتبالش، مهارتها و توانایی های خاصش، سرعت بالایش در حرکات پابه توپ، قدرت ویرانگری وشخصیت متفاوتش اشاره کرده اند و یادآوری کرده اند که او در زمین چمن، با وجود جوان بودنش، یک فرد کاملا باتجربه به نظر می رسد.
در سالهای اخیر و به ویژه بعد از حضور زین الدین زیدان در کادر فنی و حالا روی نیمکت مربیگری رئال مادرید، فوتبال فرانسه در حقیقت تبدیل به آکادمی باشگاه رئال مادرید شده است؛ کریم بنزما، واران، مندی و آرئولا از جمله بازیکنان فرانسوی ای هستند که در دهه اخیر به تیم مادریدی منتقل شده اند و هازارد و کورتوا اگرچه بلژیکی هستند ولی آنها هم به زبان فرانسه صحبت می کنند.
البته رئال مادریدتنها مشتری چرکی نیست و باشگاه هایی مثل منچستریونایتد، پاری سن ژرمن، بارسلونا ویوونتوس هم در تلاش برای به خدمت گرفتن این بازیکن جوان هستند ولی چرکی تنها یک هدف دارد و آن هم به تن کردن پیراهن رئال مادرید است.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید