ایلنا/ در شرایطی که ستاد مقابله با کرونا در ورزش هرنوع تمرین گروهی را برای تیم‌ها منع کرده، چند بازیکن پرسپولیس در روزهای گذشته در تمرین حاضر شدند.
شیوع ویروس کرونا در سرتاسر جهان باعث شده فعالیت‌های مختلف دچار اختلال شده و شرایط خاصی ایجاد شود که در حوزه‌های مختلف از جمله ورزش تاثیر خود را گذاشته و هر کشور به شکل خاصی برای مقابله با این ویروس فراگیر، قوانین و محدودیت‌هایی وضع کند که تعطیلی مسابقات و تمرینات ورزشی و منع تیم‌ها از تجمعات مختلف از این جمله هستند.
از این رو طی ابلاغیه سازمان مبارزه با کرونا در ورزش که اواخر اسفند ابلاغ و چند بار روی آن تاکید شد، علاوه بر لغو تمام مسابقات ورزشی تا پایان فروردین ماه، تیم‌ها از هرگونه تجمع و برگزاری تمرین منع شده و اجازه ورود به کمپ‌ها و زمین‌های تمرین را هم نداشتند.
در این میان برخی باشگاه‌ها بی توجه به این ابلاغیه برنامه تمرینات خود را در فروردین ماه چیدند و از بازیکنان خواستند در موعد مشخصی در تمرین حاضر شوند ولی این موضوع واکنش تند ستاد را به همراه داشت و تهدیداتی از جمله جریمه و محرومیت سنگین برای خاطیان باعث عقب نشینی آنها از این تصمیم شد. حتی مازیار ناظمی، مدیر روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان هم با تاکید بر ممنوعیت برگزاری جلسات تمرینی به باشگاه‌ها اخطار داد از بی‌توجهی به ابلاغیه‌ها و دستورات خودداری کنند چرا که عواقب سنگینی برایشان خواهد داشت و همین تهدیدات کار خودش را کرد تا باشگاه‌ها به فکر برگزاری تمرینات از راه دور و در منزل بیافتند و بازیکنان یک به یک به صورت جداگانه در خانه تمرینات اختصاصی را مطابق برنامه انجام دهند.
در این میان اما خبر رسید که چند بازیکن پرسپولیس در روزهایی از فروردین ماه در تمرینات حاضر شده و در ورزشگاه درفشی فر و شهید کاظمی تمرینات گروهی برگزار کردند و اعضایی از کادرفنی هم آنها را زیر نظر داشتند.
این جلسات تمرینی به صورت مخفیانه برگزار شده و همه تلاش مسئولان پرسپولیس این بوده که در خفا انجام شود و از چشم رسانه‌ها دور بماند ولی قابل پیش بینی بود که چنین موضوع مهمی مخفی نخواهد ماند و دیر یا زود در رسانه‌ها به آن پرداخته می‌شود.
با وجود تکذیبه شدید اللحن افشین پیروانی، سرپرست پرسپولیس و اتهام زنی به انتشار دهندگان خبر، این موضوع بیشتر توجه رسانه‌ها را به خود جب کرد و بازتاب بیشتری پیدا کرد به طوری که دیگر قابل تکذیب کردن نبود.
ماجرا از آن قرار است که چند بازیکن پرسپولیس با هماهنگی کادرفنی در تمرینات به صورت مخفیانه حاضر می‌شدند و این اتفاق در روزهای متوالی تکرار شده است.
یکی از این بازیکنان که تا امروز اسمش لو رفته، امیر روستایی، هافبک جوان پرسپولیس است و دو بازیکن دیگر هم یکیشان مدافع با تجربه سرخپوشان است و دیگری هم از بازیکنان جوانی است که در دوران برانکو و در زمانی که این تیم کمبود بازیکن داشت میدان دید و در لیگ قهرمانان آسیا هم برای پرسپولیس بازی می‌کرد.
این موضوع با اعتراض سایر باشگاه‌ها همراه شده و باید دید سازمان مبارزه با کرونا در ورزش و وزارت ورزش و جوانان که اخطار جدی بابت برگزاری تمرینات گروهی به باشگاه‌ها داده بودند چه برخوردی با پرسپولیس خواهند داشت و قطعاً اگر در این زمینه سکوت کنند با اعتراض شدید و احتمالا تکرار این قانون شکنی از سوی سایر تیم‌ها مواجه خواهیم شد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید