خبر ورزشی/ سرمربی تیم ملی بوکس گفت: برای پوشیدن دستکش‌های تیم ملی همه مدعیان باید در مسابقات قهرمانی کشور حضور پیدا کنند و خود را به کادر فنی تحمیل کنند، چون غایبان هیچ جایگاهی در تیم ملی ندارند.
قهرمانی در رینگ قهرمانی کشور شرط عضویت در تیم ملی نیست. علیرضا استکی سرمربی تیم ملی می‌گوید: «با شیوع کرونا و تعطیلی اردو‌ها و مسابقات برنامه‌ریزی جدیدی انجام داده‌ایم و در هر وزن چهار، پنج بوکسور را برای انتخابی معرفی می‌کنیم. اگر شرایط مهیا شود آخر خرداد انتخابی تیم ملی در شش وزن برگزار و در نهایت برای شروع اردو‌ها حدود ۱۶ بوکسور به اردو دعوت می‌شوند.»
او قهرمانی در رینگ کشوری را ملاک عضویت در تیم ملی نمی‌داند: «قهرمانی در مسابقات کشوری به منزله انتخاب نیست و شاید حتی با وجود قهرمانی، نفر دوم را به مسابقات اعزام کنیم. چون هر بار که نفرات برتر را اعزام کردیم نتیجه نگرفتیم. به همین خاطر عملکرد بوکسور‌ها در مسابقات انتخابی در کنار سابقه عملکرد آن‌ها در مسابقات بین‌المللی برای انتخاب شدن در تیم ملی بررسی می‌شود تا بهترین نفرات را به انتخابی دوم المپیک اعزام کنیم.»
استکی به مدعیان بوکس اولتیماتوم می‌دهد‌: «برای پوشیدن دستکش‌های تیم ملی همه مدعیان باید در مسابقات قهرمانی کشور حضور پیدا کنند و خود را به کادر فنی تحمیل کنند، چون غایبان هیچ جایگاهی در تیم ملی ندارند و هیچ عذر و بهانه‌ای را قبول نمی‌کنیم.»
سرمربی تیم ملی درباره تعویق بازی‌های المپیک حرف می‌زند‌: «حالا همه دنیا درگیر ویروس کروناست و به همین دلیل باید روی آن حساب شده فکر کنیم تا به نفع بوکس ایران باشد. ما باید از موقعیت‌ها نهایت استفاده را ببریم و اتفاقات خوبی را رقم بزنیم. برای رسیدن به این مهم برنامه‌هایمان را تغییر می‌دهیم تا اول سهمیه‌ها را بیشتر کنیم و بعد مدال بگیریم.»


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید