آخرین خبر/ از همان زمان که وزارت ورزش احمد سعادتمند را به عنوان مدیرعامل باشگاه استقلال انتخاب و معرفی کرد، مشخص بود که بدنه تیم و باشگاه با این انتخاب همراه و همگام نیست و احتمال موفقیت مدیرعامل جدید بسیار کم است. موضع‌گیری‌‌‌های آشکار و صریح بازیکنان و کادرفنی استقلال بخصوص فرهاد مجیدی و عدم دیدار و ملاقات سرمربی و مدیرعامل پس از گذشت حدود یک ماه از انتخاب سعادتمند، همگی خبر از آتش زیر خاکستر‌ می‌داد که منتظر یک بهانه برای شعله‌ور شدن بود. این بهانه را هم ظاهرا خود سعادتمند با وعده پرداختی که داد و پرداخت نشد و رسید‌‌‌های جعلی شیخ دیاباته و میلیچ به استقلالی‌ها داد تا آن‌ها در یک اقدام مشترک و هماهنگ با انتشار یک استوری خطاب به سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان نسبت به عملکرد مدیر منتخب او و شخص وزیر معترض شوند و حتی از اقدامات آتی خبر دهند: «ما به احترام هواداران و آقای فرهاد مجیدی به‌رغم بی‌اعتنایی باشگاه نسبت به تعهداتش در روزهای گذشته در تمرینات شرکت کردیم اما به نظر می‌رسد که بجز بازی‌های خبری و روش‌هایی مثل قرار دادن پیشکسوتان مقابل مربیان و بازیکنان هیچ تغییری رخ نداده و مجبور هستیم این‌گونه صدای خود را به گوش هواداران و سمع و نظر شما برسانیم و همچنین جهت نشان دادن اعتراض خود طور دیگری اقدام کنیم. ما اعضای تیم استقلال این بار جنابعالی را به عنوان رئیس مجمع و متولی این باشگاه مورد خطاب قرار دادیم و معتقدیم مسئولیت اصلی این روزهای استقلال برعهده شماست.»
اگرچه استقلالی‌ها در چند سال اخیر همواره منتقد وزیر ورزش بوده و حتی در مقاطعی او را به جانبداری و حمایت همه‌جانبه از یک باشگاه خاص متهم کرده‌اند اما این هجمه و انتقاد تند و مستقیم بی‌سابقه بود. قطعا اولین چیزی که به ذهن‌ می‌رسد‌‌ این‌ است که رهبری این اقدام مشترک را چه کسی بر‌عهده داشت و متن را چه کسی آماده کرد و در اختیار بقیه قرار داد؟ با تغییراتی که بلافاصله پس از این اقدام مشترک آبی‌ها در باشگاه رخ داد و سعادتمند حکم به برکناری نوری‌فر مدیررسانه باشگاه داد، برخی بر این باورند که نوری‌فر هماهنگ‌کننده این اقدام مشترک استقلالی‌ها بوده و مدیرعامل باشگاه با اطلاع از این موضوع او را برکنار کرده است. اما پیگیری‌ها نشان‌ می‌دهد بازیکنان استقلال بخصوص پس از اتفاقاتی که در مورد فرشید اسماعیلی‌ افتاد و رسیدهای جعلی دیاباته و میلیچ منتشر شد، تصمیم گرفتند کاری کنند کارستان تا شاید این‌گونه به وزارت ورزش به عنوان متولی اصلی باشگاه استقلال تلنگری جدی بزنند. البته گفته‌ می‌شود این اقدام با در جریان قرار دادن فرهاد مجیدی سرمربی تیم و هماهنگی او صورت گرفته‌ اما‌‌ این‌که واقعا نوری‌فر بیانیه آبی‌ها را نوشته یا نه، مشخص نیست.
سعادتمند اگرچه با برکناری نوری‌فر‌ می‌خواست صلابت و اقتدار مدیریت باشگاه را نشان دهد اما با توجه به رابطه نزدیک مدیررسانه‌‌ای برکنار شده استقلال با مجیدی، برخی این اقدام مدیرعامل را اعلان جنگ او به مخالفانش بخصوص مجیدی تفسیر‌ می‌کنند. با این‌حال دیگر تغییر صورت گرفته در باشگاه که برکناری امیر سلطانی و دادن حکم معاون ورزشی به سعید رمضانی سرپرست تیم بود، که حالا همزمان هر 2 مسئولیت را عهده‌دار است، خبر از احتمال صلح بین سرمربی و مدیرعامل‌ می‌دهد. بر اساس شنیده‌ها مدیریت باشگاه به این نتیجه رسیده که نمی‌تواند مقابل مجیدی و هواداران قرار بگیرد و از این‌رو به فکر دادن امتیاز به سرمربی تیم است و برای آن‌که مجیدی را راضی کند و از او مهلت و زمان بخرد، گویا قصد دارد پست سرپرستی تیم را به فرزاد مجیدی برادر سرمربی بسپارد. در‌واقع باشگاه برای خالی کردن پست سرپرست پیش‌تر پست جدیدی برای سعید رمضانی داماد مرحوم حجازی در نظر گرفته تا با گرفتن پست سرپرستی از او، مورد انتقاد هواداران حجازی هم واقع نشود. البته همه این‌ها احتمالات و گمانه‌زنی و شایعه است و شاید اتفاق دیگری رخ بدهد و وزارت ورزش با این هجمه همه‌جانبه و بی‌سابقه استقلالی‌ها دوباره دست به تغییر مدیریتی بزند!


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید