آخرین خبر/ انتخاب مدیرعامل جدید پرسپولیس دیگر دارد طولانی می‌شود و همین مسئله راه را برای شایعات هموارتر می‌سازد. در چند هفته گذشته اسامی زیادی برای مدیرعاملی پرسپولیس مطرح شده‌اند که هر کدام موافقان و مخالفانی داشته‌اند و وزارت ورزش‌وجوانان هم ظاهرا هنوز به جمع‌بندی نرسیده است. شاید هم مطرح شدن اسامی مختلف ترفند خود وزارت ورزش باشد تا پیش از آنکه دست به انتخاب گزینه نهایی بزند ارزیابی محیطی و میدانی از دیدگاه و نظرات اهالی فوتبال و هواداران پرسپولیس و رسانه‌ها در مورد گزینه احتمالی خودش داشته باشد. حداقل در حال حاضر تجربه نه چندان خوب استقلال پیش روی وزارت ورزش است که می‌توان گفت عجولانه دست به انتخاب علی فتح‌ا...زاده، مدیرعامل مستعفی استقلال زد و احمد سعادتمند، مدیرعامل جدید که حدود یک ماه است بر سر کار آمده هنوز مورد قبول و تایید بسیاری از استقلالی‌ها نیست و بر سر انتخاب او اختلاف نظر وجود دارد. شاید وزارت‌نشینان با دیدن وضعیت فعلی استقلال برای انتخاب مدیرعامل جدید پرسپولیس مردد شده‌اند و نیاز بیشتری به تفکر و تامل و بررسی دارند.
از مهدی رسول‌پناه، مهرداد هاشمی، علی‌اکبر طاهری و رضا درویش و حتی ‌هادی شکوری به عنوان گزینه‌های مدیرعاملی سرخ‌ها یاد می‌شود و در این میان خیلی‌ها شانس سرپرست فعلی و هاشمی عضو هیئت مدیره را که سابقه مدیرعاملی باشگاه سایپا را هم داشته بیشتر می‌دانستند با این حال شرایط سخت پرسپولیس و تشدید مشکلات مالی وزارت را به دنبال گزینه بیرونی ترغیب کرده است. دیروز برخی رسانه‌ها دوباره نام رضا درویش، مدیرعامل سابق باشگاه سایپا و دوست قدیمی علی پروین را به عنوان گزینه نهایی مدیرعاملی پرسپولیس مطرح کردند. البته درویش سریعا این خبر را تکذیب کرد و گفت: «هیچ مذاکره‌ای نداشتم و طی روزهای اخیر با توجه به کرونا جایی هم حضور نداشتم و جلسه‌ای برگزار نکردم. وقتی صحبتی نشده چه حرفی باید داشته باشم و برای این تیم آرزوی موفقیت می‌کنم. دوستان پرسپولیسی زیادی دارم و به همین دلیل برای آن‌ها آرزوی موفقیت می‌کنم.»
انتشار احتمال مدیرعاملی درویش در باشگاه پرسپولیس یک روز پس از مراسم افطاری علی پروین، پیشکسوت سرخ‌ها نمی‌توانست اتفاقی باشد آن هم با توجه به سابقه رفاقت پروین و درویش. دوشنبه شب در مراسم افطاری شرکت پیشکسوتان به میزبانی علی پروین افراد سرشناسی حضور داشتند و رسول‌پناه، سرپرست سرخ‌پوشان هم از مدعوین بود. او که در چند روز گذشته تلاش‌هایی زیادی برای عبور از بحران کرده و مثل احمد سعادتمند، مدیرعامل استقلال جلسات سریالی با برخی پیشکسوتان به جز علی پروین داشته، مراسم افطاری را زمان مناسبی برای نزدیک شدن به پروین و جلب رضایت او برای همراهی کادر مدیریتی فعلی پرسپولیس می‌دید و در این مراسم حضور یافت. اما ظاهرا اوضاع آنگونه که سرپرست باشگاه انتظار داشت پیش نرفت و او نه تنها نتوانست رضایت علی پروین را جلب کند بلکه پیشکسوت با نفوذ باشگاه گلایه‌های زیادی نسبت به شیوه اداره باشگاه و البته وعده‌هایی که مدیریت به برخی پیشکسوتان داده مطرح کرد! اسطوره سرخ‌پوشان با اعلام این‌که مدیریت فعلی دیگر نمی‌تواند با وعده‌هایی همچون اعطای امتیاز مدرسه فوتبال و حضور در آکادمی، پیشکسوتان را همراه خود کند، تیر رسول‌پناه را به سنگ زد و از او خواست در شرایط کنونی بیشتر به دنبال راه حل‌های عملیاتی برای عبور از بحران کنونی باشد. به نظر می‌رسد همین گفت و شنود کوتاه علی پروین و رسول‌پناه خود می‌تواند سنگ محکی برای وزارت ورزش جهت انتخاب گزینه مناسب برای مدیرعاملی پرسپولیس باشد چراکه هم برای وزارت و هم برای هواداران و پیشکسوتان نظر پروین به عنوان اسطوره باشگاه مهم و تاثیرگذار است و بنابراین شاید بتوان گفت رسول‌پناه شانس کمی برای مدیرعاملی در بین دیگر گزینه‌ها دارد!


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید