ایرنا/ اتحادیه جهانی کشتی با مزین کردن صفحه اول پایگاه اینترنتی خود با تصاویر متعددی از کشتی‌گیران و دوست‌داران ایرانی این ورزش، از جامعه کشتی جهانی خواست تا روز ۲۳ می (سوم خرداد) را به عنوان روز جهانی کشتی به رسمیت بشناسند.
اتحادیه جهانی کشتی روز پنج‌شنبه با انتشار عکس ها و ویدیوهایی از کشتی گیران ایرانی در خبری که در سایت رسمی خود منتشر کرده از تمامی جامعه کشتی جهان خواسته است که روز ۲۳ ماه می میلادی (شنبه ۳ خرداد ماه) را به عنوان روز جهانی کشتی به رسمیت بشناسند.
اتحادیه جهانی کشتی چند سال پیش نیز این روز را به عنوان روز جهانی کشتی اعلام کرد اما امسال از تمامی جامعه کشتی به ویژه کشتی گیران، داوران، مربیان و هواداران خواسته است که عکس ها و فیلم های مرتبط با کشتی خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند.
اتحادیه جهانی در این مورد گفته است: جشن رسانه های اجتماعی با محوریت به رسمیت شناختن روز جهانی کشتی در روز شنبه ۳ خردادماه آغاز و تا پایان ماه می میلادی ادامه خواهد داشت تا این ماه را به عنوان ماه کشتی در جهان بشناساند.
«نناد لالوویچ» رییس اتحادیه جهانی کشتی در این باره گفت: این روز کشتی برای شما ورزشکاران، هواداران، مربیان، داوران، پزشکان، مادران و پدران است. ورزش کشتی را تجربه کنید و آن را با ما و خانواده کشتی با «ThisIsWrestling» به اشتراک بگذارید.
اگرچه ویروس کرونا مانع حضور جامعه کشتی بر روی تشک شده است، اما هنوز شور و شوق زیادی در مورد مسابقات انتخابی المپیک، مسابقات قاره ای و جهانی، وجود دارد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید