تسنیم/ در حالی که همه در انتظار اعلام اتحادیه جهانی برای زمان آغاز مجدد مسابقات کشتی هستند، باید دید ابتلای سعدالله یف به کرونا تاثیری در تصمیم آنها دارد یا خیر.
روز گذشته (4 خرداد) بود که رسانه‌های روسی از ابتلای عبدالرشید سعدالله یف قهرمان نامدار کشتی جهان و المپیک به ویروس کرونا خبر دادند.
ستاره کشتی روسیه که در سال‌های اخیر تنها یک بار شکست مقابل کایل اسنایدر آمریکایی را تجربه کرده است.
هیچ کشتی‌گیری در وزن 97 کیلوگرم در این سال‌ها نتوانسته از سد محکم سعدالله‌یف که به تانک روسی معروف است، بگذرد. براین اساس ابتلای این فوق ستاره کشتی دنیا به کرونا، حالا تردیدها در مورد از سرگیری مسابقات کشتی در سراسر دنیا را افزایش داده است.
پیش از این اتحادیه جهانی از تعویق کلیه فعالیت‌های اجرایی و مسابقات کشتی تا روز 10 تیر ماه خبر داده بود و قرار بود بعد از آن در مورد چگونگی برگزاری مسابقات تصمیم گیری شود.
این در حالی است که کرونا بازی‌های المپیک 2020 توکیو را به زمان مشابه در سال 2021 موکول کرده است.
مسئولان برگزارکننده المپیک تاکید کرده‌اند که اگر پیشروی و عدم کنترل کرونا در شرایطی باشد که برگزاری مسابقات در سال 2021 را نیز تحت الشعاع قرار دهد، برگزاری المپیک 2020 توکیو به طور کامل منتفی خواهد شد و در این دوره المپیکی نخواهیم داشت.
این در حالی است که ستاد مقابله با کرونا در ورزش ایران نیز هنوز اجازه آغاز اردوها و مسابقات کشتی را صادر نکرده، چراکه امکان ابتلا به کرونا در بین ورزشکاران این رشته که ورزشی درگیرانه است، بیشتر از سایر رشته‌هایی است که دستور آغاز رقابت‌هایش از سوی این ستاد صادر شده است.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید