خبر ورزشی/ مدافع پیشین استقلال گفت: می‌توان باز هم کمی صبر کرد یا این لیگ را اینجا رها کنیم و در ابتدای دوره بعدی لیگ برتر فصل را با ۹ هفته بیشتر استارت بزنیم.
سعید لطفی ابراز امیدواری می کند لیگ برگزار شود ولی معتقد است نباید جان کسی به خطر بیفتد.
شروع تمرینات تیم‌های لیگ برتری را چطور ارزیابی می‌کنید؟
کار ترسناکی است. به هر حال گرچه در برخی شهر‌ها وضعیت سفید اعلام شده ولی در قرنطینه نیستند که بگوییم کسی به آنجا رفت‌وآمد ندارد. ممکن است در همان روز اول یک مسافر از شهری که وضعیت قرمز دارد راهی همان منطقه شود. آن وقت باید ۱۴ روز صبر کرد و دید چه وضعیتی به وجود می‌آید. در این شرایط ادامه لیگ تا حد زیادی ترسناک است.
اما قرار است پروتکل‌های بهداشتی رعایت شوند؟
حتماً رعایت می‌شود و بازیکنان و مربیان هم که دوست ندارند درگیر بیماری کرونا شوند و جان خودشان و خانواده‌شان را به خطر بیندازند ولی با این همه باز هم ممکن است یک نفر چند نفر را درگیر کند. بنابراین بازگشت به فوتبال سخت و خطرناک است.
چه راه حلی به ذهن شما می‌رسد؟
من قبلاً هم گفتم می‌توان باز هم کمی صبر کرد یا این لیگ را اینجا رها کنیم و در ابتدای دوره بعدی لیگ برتر فصل را با ۹ هفته بیشتر استارت بزنیم. به هر حال بازیکنی که از باشگاهش پول می‌گیرد باید در ازایش بازی هم بکند. قطعاً خود بچه‌های تیم‌ها هم دوست دارند در فضایی سالم به لیگ برگردند تا اینکه خدای نکرده یک نفر از اعضای خانواده‌شان دچار دردسر بزرگی مانند کرونا شوند.
الان ۴ تیم چنین درخواستی داشته‌اند. برداشت تان از این رفتار چیست؟
همان ترسی که گفتم. زور که نیست! نمی‌خواهند جان‌شان را به خطر بیندازند. ما همه باید یکدیگر را درک کنیم. چطور در برخی مواقع که قرار است باشگاه‌ها به خاطر اردو‌های تیم ملی زودتر یا دیرتر به لیگ برگردند و مواردی ایجاد می‌شود که همه به کمک هم می‌آیند تا مثلاً اردوی تیم ملی برگزار شود الان هم سازمان لیگ باید وضعیت تیم‌ها را درک کند و کاری کند که خیال باشگاه‌ها راحت باشد.

ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید