ورزش 3/ وینچنزو اسپادافورا، وزیر ورزش ایتالیا ابراز امیدواری کرد که مسابقات سری آ از تاریخ ۱۳ ژوئن از سر گرفته شود.
امروز یک کنفرانس ویدیویی بسیار مهم با حضور مسئولان فوتبال ایتالیا و رقابت های سری آ برگزار شد. همچنین در این جلسه وزیر ورزش کشور ایتالیا یعنی از وینچنزو اسپادافورا نیز حضور داشت.
از تاریخ ۹ مارس هیچ دیداری در چهارچوب رقابت های سری آ برگزار نشده‌ است؛ موضوعی که دلیل آن شیوع گسترده ویروس کرونا در کشور ایتالیا بوده است.
حالا و در همین رابطه اما وزیر ورزش ایتالیا می‌گوید که به احتمال قریب به یقین مسابقات سری آ از ماه ژوئن پیگیری خواهد شد. اسپادافورا همچنین ابراز امیدواری کرده که موافقت نخست وزیر ایتالیا یعنی جوزپه کونته برای شروع مجدد مسابقات از تاریخ ۱۳ ژوئن به جای ۲۰ ژوئن حاصل شود. در صورت عدم موافقت کونته اما بازی ها به احتمال فراوان از ۲۰ ژوئن مصادف با ۳۱ خرداد ماه پیگیری خواهد شد.
با این حال هنوز ۴ مسابقه از سری مسابقات هفته بیست و پنجم سری آ باقی مانده و در صورت پیگیری بازی ها از تاریخ ۱۳ ژوئن، ابتدا این چهار مسابقه برگزار خواهد شد.
با وجود تمام موارد گفته شده اما رسمی شدن شروع رقابت های سری آ و رخ دادن هر اتفاقی به تصمیم نخست وزیر ایتالیا بستگی دارد. همچنین لازم به ذکر است که بر اساس پروتکل پزشکی مشخص شده تیم‌ها از این پس قادر به انجام تمرینات گروهی خواهند بود. البته به یک شرط و آن این است که در صورت مثبت شدن تست هر یک از اعضا باید کل آن تیم به مدت ۱۴ روز قرنطینه می شود.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید