تسنیم/ شرایط برای بازگشت دو ورزشکار پرتاب دیسک از بلاروس به ایران هنوز مهیا نشده است.
بهمن ماه سال گذشته بود که بهنام شیری نایب قهرمان پرتاب دیسک آسیا به همراه حسین رسولی قهرمان جوانان آسیا راهی بلاروس شدند تا اردویی را در این کشور اروپایی و زیر نظر مربیان خارجی برگزار کنند.
مدت زیادی از برپایی این اردو نگذشته بود که ویروس کرونا همه کشورهای دنیا را فرا گرفت که بلاروس نیز از این قاعده مستثنی نبود. به همین دلیل تمام مسیرهای ورودی و خروجی به این کشور 10 میلیون نفری بسته شد تا شاید جلوی شیوع بیشتر این ویروس خطرناک گرفته شود.
همین مسئله باعث شد شیری و رسولی که می‌خواستند خود را برای کسب سهمیه المپیک آماده کنند، با اقامت اجباری در بلاروس مواجه شوند. در واقع عدم وجود حتی یک پرواز از یک طرف و تعطیلی اماکن ورزشی بلاروس از طرف دیگر، این دو ورزشکار پرتاب دیسک را با مشکلات زیادی مواجه کرد.
در یکی دو ماه نخست صحبت زیادی پیرامون این اتفاق صورت نمی‌گرفت، تا اینکه مشکلات به طور واضح از سوی ورزشکاران مدنظر مطرح شد و آنها از شرایط بدشان در بلاروس گله کردند. همین مسئله، تبدیل به یکی از مشکلات فدراسیون دوومیدانی با سرپرستی مهدی مبینی شد. مبینی در رایزنی با سفارت ایران در بلاروس و پس از اقدامات متعدد، سرانجام چند هزار دلار در اختیار شیری و رسولی قرار داد تا ضمن تسویه حساب با محل اقامت‌شان، بتوانند اوضاع خود را بهبود ببخشند؛ اتفاقی که به نظر می‌رسد رخ داده و اوضاع کمی بهتر از قبل است.
بهنام شیری که سال گذشته توانسته بود پس از احسان حدادی به مدال نقره مسابقات قهرمانی آسیا در قطر دست پیدا کند، در این باره به خبرگزاری تسنیم گفت: با پولی که به دست‌مان رسید، توانستیم شرایط بهتری نسبت به قبل داشته باشیم. سفارت ایران نیز هر روز یک وعده غذایی را برای ما تأمین می‌کند تا از این بابت هم به سختی نیفتیم.
وی افزود: کرونا در بلاروس خیلی زیاد شیوع پیدا کرده و به همین دلیل هم هنوز مسیر و پروازی برای خروج ما از این کشور وجود ندارد. باید همچنان منتظر بمانیم تا ببینیم چه زمانی این شرایط بهتر می‌شود تا بتوانیم به ایران برگردیم.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید