مهر/ یک روزنامه قطری پیشنهادات جدید کنفدراسیون فوتبال آسیا برای برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان آسیا که در جلسه امروز مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد را برشمرد.
امروز قرار است جلسه مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا با فدراسیون های غرب این قاره برای بررسی تاریخ و نحوه برگزاری ادامه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا به صورت تله کنفرانس برگزار شود.
روزنامه «الرایه» قطر به نقل از منابع آگاه خود اعلام کرد که AFC پیشنهادات جدیدی را برای اعضای خود در این جلسه خواهد داشت و احتمالا در این نشست درباره بازی های مقدماتی جام جهانی صحبت نمی شود چون مسئولیت برگزاری این بازی ها بر عهده فیفا است.
الرایه ضمن اعلام نام نمایندگان قطر در جلسه امروز که از ساعت ۱۱ صبح به وقت دوحه آغاز می شود، نوشت:
«نمایندگان کشورهای قطر، ایران، عراق، ازبکستان، عربستان و امارات در این نشست حضور خواهند داشت. در این جلسه درباره پیشنهادات کنفدراسیون فتبال آسیا برای تکمیل لیگ قهرمانان ۲۰۲۰ بحث خواهد شد. منابع خبری الرایه اعلام کردند که پیشنهادات و تاریخ های جدیدی برای تکمیل لیگ قهرمانان آسیا در جلسه امروز تایید می شود.
انتظار می رود AFC ادامه برگزاری لیگ قهرمانان را با سیستم بازی تجمعی و متمرکز پیش ببرد و قطر به خاطر داشتن استادیوم هایی با قابلیت خنک سازی قویترین گزینه برای میزبانی است. از جمله پیشنهاداتی که کنفدراسیون آسیا در جلسه امروز خود مطرح می کند، برگزاری باقیمانده مسابقات مرحله گروهی از ۲۷ اکتبر تا ۴ نوامبر است. AFC در جلسه امروز خود پیشنهاد می کند که مراحل بالاتر این رقابت ها اواخر ماه نوامبر و ابتدای ماه دسامبر برگزار شود در حالی که دیدار نهایی در تاریخ ۱۲ دسامبر انجام می شود.
در جلسه امروز ممکن است فرصتی برای بحث و بررسی در خصوص سرنوشت دیدارهای مقدماتی رقابت های جام جهانی ۲۰۲۲ و جام ملت های ۲۰۲۳ صورت نگیرد چون برگزاری این مسابقات بر عهده فیفا است.»
استقلال، پرسپولیس، سپاهان و شهرخودرو چهار نماینده ایران در لیگ قهرمانان 2020 آسیا هستند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید