خبر ورزشی/ باشگاه بلژیکی به پرسپولیس اعلام کرده پس از سفر بیرانوند به بلژیک، این دروازه‌بان دیگر حق بازگشت به تمرینات پرسپولیس را ندارد، چراکه از ابتدای تابستان رسماً بازیکن آنتورپ است!
پنج‌شنبه گذشته خبری منتشر شد مبنی بر اینکه «دروازه‌بان شماره یک تیم فوتبال پرسپولیس و تیم ملی، چهارشنبه هفته آینده برای همیشه عازم بلژیک می‌شود تا در تمرینات تیم جدیدش شرکت کند.» از قرار معلوم باشگاه بلژیکی برای چهارشنبه هفته آینده (۲۱ خرداد) برای دروازه‌بان شماره یک تیم ملی ایران بلیت تهیه کرده تا او بتواند پیش از آغاز تمرینات آنتورپ تست‌های پزشکی را پشت‌سر بگذارد. در همین رابطه شنیده شد باشگاه بلژیکی به پرسپولیس اعلام کرده پس از سفر بیرانوند به بلژیک، این دروازه‌بان دیگر حق بازگشت به تمرینات پرسپولیس را ندارد، چراکه از ابتدای تابستان رسماً بازیکن آنتورپ است!
این درحالیست که طبق اعلام سازمان لیگ فوتبال مسابقات لیگ برتر از اواخر خرداد آغاز و پرسپولیسی‌ها باید روز ۴ تیرماه به مصاف پیکان بروند. پرسش اینجاست؛ آیا پرسپولیس قرار است بدون بیرانوند ۹ بازی باقی‌مانده خود از لیگ نوزدهم را پشت‌سر بگذارد؟ هرچند سفارت بلژیک بسته است، اما بیرانوند از قبل ویزای خود برای سفر به بلژیک را تهیه کرده است. از قرار معلوم تمرینات تیم آنتورپ از روز ۲۸ خرداد آغاز می‌شود و بازیکنان این تیم خود را برای یک فصل سخت آماده خواهند کرد.
فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) چندی پیش اعلام کرد: «بازیکنان تیم‌هایی که لیگ فوتبال در آن کشور تعطیل شده، می‌توانند در صورت برگزاری ادامه مسابقات، تیم خود را تا پایان فصل همراهی کنند.»
لیگ برتر ایران، پرسپولیس و علیرضا بیرانوند نیز شامل دستور فیفا می‌شوند، اما فراموش نباید کرد باشگاه آنتورپ پیش‌پرداخت قرارداد علیرضا بیرانوند را به حساب باشگاه ایرانی واریز کرده است. از طرفی بازیکنی آسیایی (بخوانید علیرضا بیرانوند) اگر تمرینات پیش‌فصل را کنار تیم اروپایی خود نباشد، قطعاً برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی تیمش مشکل پیدا خواهد کرد.
بیرانوند خیلی خوب این موضوع را می‌داند. البته این سفر برای تست پزشکی است و او باید برگردد و خانواده اش را همراه خود به بلژیک ببرد، اما اینکه تا هفته سی‌ام پرسپولیس را همراهی کند یا نه، سئوالی است که جوابش پس از بازگشت علیرضا بیرانوند از بلژیک مشخص خواهد شد!


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید