بانک ورزش/ مرور بهانه‌جویی‌های همه روزه مخالفان برگزاری لیگ برتر، دیگر واقعا عذاب‌آور و کلافه‌کننده شده است. یعنی انگار دقیقه با طفل صغیر دانش‌آموزی طرف هستیم که دلش نمی‌خواهد صبح بیدار شود و به مدرسه برود، اما پشت هزار جور بهانه پنهان می‌شود؛ سرم درد می‌کند، دلم درد می‌کند، حوصله ندارم، زنگ اول معلم نداریم، اگر در راه تصادف کردم چی؟ اگر سرما خوردم چی؟... قشنگ داستان فوتبال ایران با تیم‌های فراری‌اش همین است. این جماعت به جای اینکه شوق بازگشت به میدان و از سرگیری شغل‌شان را داشته باشند، طوری دنبال بهانه و بامبول هستند که انگار قرار است پای چوبه دار کشانده شوند. خب واقعا اگر اینقدر از شغل‌تان بیزار هستید، چرا سراغ یک کار دیگر نمی‌روید؟ به خدا ظلم است ماندن‌تان در جایی که علاقه‌ای به آن ندارید.
پزشک نساجی می‌گوید: «در شروع مجدد تمرینات شش مصدوم داده‌ایم و قطعا با آغاز مسابقات شاهد مصدومیت‌های بیشتر هم خواهیم بود.» الحمدالله که از فاز کروناهای مثبت و واهی، شبفت کرده‌ایم به مصدومیت؛ باز این خودش یک پیشرفت است! سوال‌مان از استاد اما این است که آیا نساجی همیشه اول فصل همین تعداد مصدوم می‌داده؟ خب الان شرایط چه فرقی با شروع یک فصل فوتبالی دارد؟ دوستان بازیکن بیشتر از سه ماه استراحت کرده‌اند و نهایتا تمرینات انفرادی سبک داشته‌اند؛ واقعا الان چرا باید با از سرگیری تمرینات گروهی دچار چنین مشکلی شوند؟ مگر شرایط در همه تیم‌ها و اصلا همه دنیا همینطور نیست؟ پس چرا رسما گندش را در می‌آورید و اینقدر غرولند می‌کنید؟
از آن طرف هم تیمی مثل تراکتور در اقدامی لجوجانه همچنان تمرینات دسته‌جمعی‌اش را شروع نمی‌کند؛ انگار تیم زنوزی از بارسلونا و رئال مادرید بزرگتر است و مالک آن حق دارد قوانین را وتو کند. آقا لطفا جمع کنید این بساط را؛ حوصله همه را سر بردید واقعا. رکورد جرزنی در تاریخ بشریت را شکستید. خود وزارت بهداشت می‌گوید نزدیک موج دوم نیستیم و افزایش آمار به خاطر شناسایی 85 درصد از بیماران سبک، بدون علامت و سرپایی است. بیمارستان‌ها به وضوح خلوت‌تر شده و البته کسی نمی‌داند با فرا رسیدن پاییز هم همینطور خواهد بود یا نه. اگر دنبال فوتبال بازی کردن هستید، وقتش الان است و اگر نیستید، پس پرسش اینجاست که در فوتبال چه می‌کنید؟ اصرار رسانه‌ها به ازسرگیری لیگ هم مطلقا ربطی به منافع یک یا دو تیم ندارد؛ چه اینکه هنوز یک ثلث از مسابقات باقی مانده و هیچ احدی نمی‌تواند سرنوشت نهایی فصل را پیش‌بینی کند. بحث صرفا بر سر تزریق نشاط اجتماعی به جامعه و نفی تبعیض زشت بین فوتبالیست‌ها و سایر اقشار مردم است. شما اما حال‌مان را بد کردید از بس بهانه گرفتید... جدی جدی می‌گوییم.
روزنامه گل


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید