مهر/ هاشمی طبا گفت: طبق قانون مصوب مجلس شورای اسلامی، وزارت ورزش باید با استفاده از نظرات کارشناسانه، اساسنامه فدراسیون را تأیید و تنظیم کند و برای هیئت دولت بفرستد.
مصطفی هاشمی طبا رئیس اسبق سازمان تربیت بدنی و کمیته ملی المپیک درباره آینده فوتبال ایران و شرایط اساسنامه مطلوب گفت: اصولاً ما خیلی قضیه را پیچیده و بزرگ کردیم؛ اساسنامه نوشتن و گرفتن تأییدیه از فیفا هیچ کاری ندارد.
وی افزود: برای نوشتن اساسنامه فدراسیون فوتبال به قدری الگو وجود دارد و مسئله قابل حل است که هیچ نیازی به این همه بحث نیست.
رئیس اسبق سازمان تربیت بدنی و کمیته ملی المپیک تصریح کرد: ما اگر قرار است که با مسائل مملکت اینگونه برخورد کنیم مسائل کلی مملکت‌مان را چگونه حل خواهیم کرد؟! متاسفم که این قضیه تا این اندازه با اهمیت تلقی می‌شود در صورتیکه به راحتی می‌توان اساسنامه را نوشت و نظرات فیفا را هم در آن اعمال کرد.
هاشمی طبا در گفتگو با برنامه «ورزش بدون ویرایش» رادیو گفتگو با بیان اینکه هیچیک از نظرات فیفا مغایر با قوانین داخلی ایران نیست گفت: به تأکید خود فیفا هیچ نظریه‌ای نباید مغایر با قوانین کشور ما باشد و بنابراین این همه بحث و گفتگو لزومی ندارد ضمن اینکه ما هیچ مشکل قانونی نداریم بلکه مشکل از نوع اجرا و عدم رعایت مسائل بسیار ساده است.
وی کار کردن فدراسیون بدون اساسنامه را عجیب و شوکه آور خواند و گفت: طبق قانون، اساسنامه باید به تصویب هیئت دولت برسد اما فدراسیون در این مدت هم بدون تأییدیه کار می‌کرد. وقتی گرفتن تأییدیه از هیئت دولت و توافق با فیفا هیچ کاری ندارد لذا واضح است که مسئولان مربوطه نمی‌خواهند کاری کنند.
رئیس اسبق سازمان تربیت بدنی و کمیته ملی المپیک با تأکید بر اینکه مدیریت اساسنامه باید مطابق با مُر قانون باشد گفت: مسئولان موظفند که با مُرّ قانون کار کنند و همه در برابر قانون مساوی‌اند اما مشکل این است که گویا در نظر عده‌ای، برخی افراد از دیگران بهترند.
هاشمی طبا متذکر شد: مسئولیت نوشتن اساسنامه فدراسیون با وزارتخانه است و طبق قانون مصوب مجلس شورای اسلامی، وزارت ورزش باید با استفاده از نظرات کارشناسانه، اساسنامه فدراسیون را تأیید و تنظیم کند و برای هیئت دولت بفرستد.
وی با اذعان به اهمیت ویژه مجریان ورزشی در تعیین مسیر آینده فوتبال کشورمان تأکید کرد: ما باید به مجمع بها دهیم یعنی باید مجمعی تشکیل شود که کاملاً دموکراتیک عمل کند.
رئیس اسبق سازمان تربیت بدنی و کمیته ملی المپیک گفت: مجامع می‌توانند تشکیل مجمع فوق العاده را درخواست کنند و دخالت‌های بیجا هم در آن صورت نگیرد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید