خبر ورزشی/ زنندگان هر ۳ گل پرسپولیس در دیدار مقابل پیکان اهل یک روستا بودند!
پرسپولیس در اولین دیدار خود در شروع مجدد مسابقات لیگ برتر موفق شد با نتیجه ۳ بر یک مقابل تیم پیکان به پیروزی رسیده و موقعیت خود در صدر جدول را با ۵۰ امتیاز حفظ کند. گل‌های پرسپولیس در این دیدار را علی علیپور (دقیقه ۲۱)، مهدی عبدی (دقیقه ۷۵) و باز هم مهدی عبدی (دقیقه ۸۱) به ثمر رساندند و تک‌گل تیم پیکان را شهریار مغانلو از روی نقطه پنالتی و در دقیقه ۸۸ زد.
اما شاید ندانید زنندگان هر ۳ گل پرسپولیس در این دیدار اهل روستای قراخیل بودند! قراخیل، روستایی است از توابع بخش مرکزی شهرستان قائمشهر در استان مازندران که زادگاه علی علیپور و مهدی عبدی به شمار می‌رود. این روستای نسبتاً کوچک توانسته دو مهاجم گلزن و کلیدی به فوتبال ایران معرفی کند و این خود جای تأمل دارد. روستایی با کمترین امکانات، اما مملو از استعداد که علی علیپور و مهدی عبدی را به سطح اول فوتبال ایران و باشگاه پرسپولیس معرفی کرده است. اغراق نیست اگر عنوان کنیم استان مازندران در حال حاضر مهد فوتبال ایران است که حدود ۸۰ یا ۹۰ بازیکن در لیگ برتر دارد. توجه داشته باشید روستای کوچکی مثل قراخیل در حوالی قائمشهر توانسته دو مهاجم به پرسپولیس و سطح اول فوتبال ایران معرفی کند. چه بسا اگر علی علیپور نبود، مهدی عبدی هم در فوتبال ایران کشف نمی‌شد. مهاجم جوانی که در روستای خود بازی می‌کرد و توانست با کمک بچه محل خودش (بخوانید علی علیپور) پرسپولیسی شده و گلزن شهرآورد لقب بگیرد.
متأسفانه این شانس نصیب همه استعداد‌های فوتبال مازندران نمی‌شود. چه بسیار بازیکنانی که همچون مهدی عبدی در گوشه گوشه استان مازندران و روستا‌های آن فوتبال بازی می‌کنند، اما کسی را ندارند از آن‌ها حمایت کند.
این چند خط را نوشتیم که مسئولان بخوانند و بدانند استان مازندران پتانسیل بسیار بالایی داشته و فقط تیم نساجی برای این استان در لیگ برتر فوتبال کشور کم است. استانی که تهران، مرکز، شرق و جنوب کشور را در فوتبال تغذیه می‌کند و نیاز به توجه به مراتب بیشتری دارد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید