ورزش 3/ کریم بنزما برابر شش حریف باقیمانده رئال در لالیگا آمار گلزنی فوق العاده ای دارد.
رئال مادرید باید شش بازی دیگر تا پایان لالیگا انجام دهد و برای کسب قهرمانی در صورتی که بارسا نیز 5 بازی بعدی خود را پیروز شود، به 5 برد و یک تساوی نیاز دارد.
پس از اینکه بارسا شش امتیاز را در بازی برابر سویا، سلتا و اتلتیکو از دست داد، مسیر برای قهرمانی رئال هموارتر از گذشته شده است. در حال حاضر رئال با یک بازی کمتر، یک امتیاز بیشتر از بارسا دارد و امشب جدالی بسیار حساس و تعیین کننده برابر ختافه خواهد داشت. در صورت برتری، رئال به فاصله 5 بازی تا پایان لالیگا، 4 امتیاز با بارسا فاصله پیدا خواهد کرد.
برای پیروزی در بازی های پیش رو، چشم امید رئال بیش از همه به کریم بنزما دوخته شده است. شش بازی برابر ختافه، بیلبائو، گرانادا، ویارئال، آلاوس و لگانس به نوعی برای ستاره فرانسوی یادآور خاطراتی خوب هستند چرا که او توانسته در 78 مصاف با این تیم ها، 43 گل به ثمر برساند.
گرانادا و بیلبائو شکارهای مورد علاقه کریم در لالیگا محسوب می شوند. او در 11 رویارویی برابر گرانادا توانسته 13 گل به ثمر برساند. در 20 مصاف برابر بیلبائو نیز توانسته 13 گل به این تیم بزند. کریم در 17 بازی مقابل ختافه 8 گل زده، در 5 مصاف با لگانس 7 گل به ثمر رسانده، به ویارئال در 15 بازی 5 گل زده و در شش رویارویی با آلاوس نیز زننده سه گل بوده است.
بنزما فصل جاری در همه رقابت ها 22 گل زده و 10 پاس گل داده و با 17 گل زده در لالیگا، پشت سر مسی در جدول گلزنان قرار دارد. او در 5 بازی رئال پس از شروع مجدد لالیگا نیز سه گل به ثمر رسانده است(دو گل به والنسیا و یک گل به سوسیداد).


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید