آی اسپورت/ تغییراتی در استقلال انجام نخواهد شد، مگر آنکه اوضاع آنقدر بحرانی شود که خود مجیدی از ادامه کار انصراف دهد و تمایلی به همکاری نداشته باشد. مصاحبه اخیر فرهاد با سایت باشگاه استقلال نیز پرده از انگیزه‌های سرمربی استقلال برای ادامه کار و تلاش برای موفقیت برمی‌دارد. مجیدی لااقل در ظاهر به همه فهماند که نمی‌خواهد صحنه را ترک کند و با تمام قوا در پی ساختن دوباره استقلال است. صحبت‌های تازه فرهاد با رسانه رسمی باشگاه استقلال یادآور روزی است که او در مقابل اصحاب رسانه حرف بزرگی را به زبان آورد.
او این جمله را گفته بود: «من این استقلال را خواهم ساخت.» یادآوری این اظهارات فرهاد کافی است تا از او همچنان توقع داشته باشیم با همه انرژی‌اش به سمت هدفی برود که پیش از شروع کار در استقلال وعده‌اش را به هواداران داده بود؛ وعده ساختن استقلال. مجیدی می‌‌تواند دوباره همان باشد که در روزهای آغازین مربیگری‌اش بود. یک مربی جسور، پیروزی‌خواه و بلندپرواز. هر چند که شایعاتی که در فضای مجازی ساخته می‌شود ممکن است طی طریق را برای سرمربی استقلال قدری دشوار کند. روزی درباره بازگشت استراماچونی می‌گویند و روزی دیگر پیرامون بازگشت دوباره امیر قلعه‌نویی خبرهایی دست به دست می‌شود. این شایعات بدون شک برای فرهاد عذاب‌آور خوهد بود و ذهن او را عمیقاً درگیر خواهد کرد اما گفت و گویی که اخیراً سعادتمند با مجیدی داشت و پیامد این شایعات صحبت‌هایی با سرمربی تیمش کرد می‌تواند تمام این نگرانی‌ها و بی‌ثباتی‌های احتمالی را از افکار مجیدی دور کند. سعادتمند در تماسی با فرهاد علاوه بر آنکه صحبت‌هایی درباره کیفیت بازی استقلال، مصدومان، داوری‌ها و برخی بدشانسی‌ها داشته به مجیدی گفته با قدرت به کارش ادامه دهد. حتی سعادتمند به سرمربی استقلال گفته تا آخر فصل حامی او است و قصد ندارد هیچ گزینه‌ای را به جایش بگمارد. این صحبت‌ها نشان می‌دهد در افکار مدیریت باشگاه استقلال نیز اکنون جایی برای تغییرات احتمالی وجود ندارد و سعادتمند و همکارانش به اصطلاح به پلن B فکر نمی‌کنند و قصد دارند با حمایت از همین کادرفنی به بازی‌های آتی بروند.
استقلال شانسی برای قهرمانی در لیگ ندارد اما نشستن روی یک جایگاه مناسب و آبرومند می‌تواند هدف ثانویه آبی‌ها از ادامه بازی‌ها باشد و هدف اولیه نیز باید به بازی‌های جام حذفی اختصاص یابد. جایی که بی‌شک اگر مجیدی بتواند به جامی برسد، جایگاهش را در اولین سال مربیگری جدی‌اش در استقلال سفت و محکم خواهد کرد. حسن بازی‌های باقیمانده در جام حذفی و برخورداری از شانس حضور در این رقابت‌ها تقابل با سپاهان است و فرهاد اگر قادر باشد امیر قلعه‌نویی ‌را در آن بازی مهم شکست دهد بدون شک یکی از گزینه‌های جانشینی خود را کنار خواهد زد. البته سرمربی استقلال باید به این مهم واقف باشد که حتی در صورت پیروزی مقابل سپاهان نباید هدف نهایی را از یاد ببرد چرا که برتری مقابل سپاهان به تنهایی گره‌گشا نخواهد بود و او باید تیمش را به گونه‌ای مدیریت کند که در جام حذفی به قهرمانی برسد. در صحبت‌هایی که مدیریت باشگاه با مجیدی داشته به نکاتی درباره جام حذفی نیز اشاره شده و اکنون بنا است استقلال با همه عواملش -با قدرت و انرژی فراوان- به سوی قهرمانی در جام حذفی قدم بردارد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید