آخرین خبر/ بر اساس خبرهایی که به فوتبالی رسیده است، سازمان لیگ تا این لحظه نتایج تستهای استقلال را نپذیرفته و آنها را منوط به پذیرش در جلسه فردای سازمان لیگ با حضور کارشناسان امر کرده است.
به گزارش فوتبالی، خبرهایی منتشر شده بود که قرار است امروز یکشنبه بازیکنان استقلال به مرکز پزشکی ایفمارک بروند و آنجا تست کرونا بدهند اما با توجه به اینکه مرکز پزشکی ایفمارک، آزمایشگاه پاتولوژی معتبر نیست و باید بازیکنان به یک آزمایشگاه پاتولوژی معتبر بروند، خبر حضور آنها در ایفمارک تکذیب می شود. در واقع در ایفمارک هیچ تستی گرفته نمی شود.
امروز صبح قرار است جلسه ای با حضور مدیران برگزاری مسابقات لیگ برتر در سازمان لیگ برگزار شود و نتایج تستهای بیمارستان مسیح دانشوری بررسی شود.
با توجه به اینکه ابهاماتی برای سازمان لیگ به وجود آمده است، آنها نتایج تستها را هنوز قبول نکرده اند. قرار است فردا اول نتیجه تستها بررسی شود و بعد لیست نقل و انتقالات سازمان لیگ به جلسه ارائه شود تا لیست بازیکنان استقلال که تست کرونا گرفته اند، با لیستی که در اختیار کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ است مطابقت داده شود. ظاهرا سازمان لیگ، درباره لیست اعلامی باشگاه و لیست نقل و انتقالات باشگاه و کارت های صادر شده ابهاماتی دارد و شنیده شده برخی اسامی در لیست کرونایی های استقلال وجود دارد که در لیست سازمان لیگ نیست و همین ممکن است از ماجرای 25 درصد پروتکل کم کند. البته امروز صبح همه این موارد باید بررسی شود. به عنوان مثال داریوش شجاعیان در لیست استقلال به عنوان کرونایی داده شده که در حال حاضر شرایط بازی ندارد یا اینکه چند بازیکن امید هم در لیست سازمان لیگ نیستند. اگر آمار کرونایی ها به زیر 25 درصد برسد، آن وقت استقلال باید به جم برود و بازی حداکثر یک روز به تاخیر می افتد.
استقلال 13 تیر آخرین تستش را داده اما ظاهرا می بایست قبل از انجام تست در بیمارستان مسیح دانشوری نامه ای به سازمان لیگ ارسال می کرد که به دلیل تعطیل بودن اداری این کار انجام نشده است. تشکیک در نتایج تستها هم از جمله مواردی است که قرار است سازمان لیگ، کمیته پزشکی و فدراسیون پزشکی ورزشی به آن ورود کنند. احتمالا برای استقلال آزمایشگاهی تعیین می شود تا بازیکنان طی فردا در آن باید تست بدهند. این آزمایشگاه باید از همه بازیکنان استقلال تست بگیرد و بعد نتایج آن اعلام شود. اگر تستها در آزمایشگاه مورد نظر سازمان لیگ به تعداد 25 درصد کل تیم مثبت نشد، آن وقت استقلال باید برای بازی به جم برود و با حداکثر 24 ساعت تاخیر بازی برگزار می شود.
اینکه سازمان لیگ در این چند مدت می توانست در هر شهر درگیر مسابقات فوتبال، آزمایشگاهی معتبر معرفی کند تا تشکیک به وجود نیاید، از مواردی است که می توان آن را جزو نقاط ضعف این سازمان برشمرد. ضمن اینکه در کشوری مثل آلمان پیش و پس از بازی از بازیکنان تست گرفته می شود و نتایج آن به باشگاهها اعلام می شود تا مشکلی برای دیگر تیمها پیش نیاید اما سازمان لیگ تا به امروز به چنین ماجرایی فکر نکرده بود. ظاهرا قرار است این کار از فردا پیگیری شود و سازمان لیگ با هماهنگی کمیته پزشکی و فدراسیون پزشکی ورزشی این کار را انجام دهد.
در هر حال این احتمال وجود دارد که سازمان لیگ با لغو بازی و قرنطینه شدن استقلال مخالفت کند. چرا که دکتر خلیلیان رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی دقایقی پیش در شبکه دو سیما گفت:« اگر 25 درصد از بازیکنان و کادر هر تیمی کرونا بگیرند تیم به قرنطینه می رود و اتفاق خاصی قرار نیست برای بازیهای لیگ بیفتد و لیگ به تعویق نخواهد افتاد.اگر استقلال 12 تست مثبت ارائه داده و احتمالا از 25 درصد بالا می زند و به قرنطینه خواهد گرفت اما هنوز مدارک استقلال و فولاد را بررسی نکرده ایم. فردا(یکشنبه) بررسی می کنیم و نتیجه را اعلام می کنیم و در واقع تستهای مثبت کرونا فردا در جلسه کمیسیون پزشکی با کمک سازمان لیگ بررسی می شود.» به این ترتیب خود خلیلیان هم هنوز به صورت رسمی اعلام نکرده که دو بازی استقلال و فولاد مقابل پارس جنوبی در جم و نساجی در قائمشهر لغو می شود و سازمان لیگ هم تا این لحظه سکوت کرده است.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید