آخرین خبر/ روز گذشته هفته بیست‌و سوم رقابت‌های لیگ برتر با برگزار 3 بازی آغاز شد و قرار بود امروز نیز با برگزاری 5 بازی دیگر پرونده این هفته رقابت‌ها بسته شود اما ناگهان همه‌چیز تحت الشعاع مثبت اعلام شدن تست کرونای 13 بازیکن استقلال و افزایش تعداد کرونایی‌های فولاد قرار گرفت تا مشخص شود پیک دوم کرونا فوتبال ایران را هم‌ درگیر کرده است. با این‌وجود به نظر می‌رسد مسئولان فدراسیون و سازمان لیگ همچنان به دنبال برگزاری بازی‌ها هستند و فقط بازی تیم‌هایی لغو می‌شود که تست بیشتر از 25 درصد از بازیکنانشان مثبت اعلام شده.
حمله کرونا به اردوگاه آبی
بعد از مثبت اعلام شدن تست کرونای 8 نفر از اعضای تیم استقلال که صبح ‌دیروز اتفاق افتاد، در تست‌های عصر هم نتیجه تست 5 استقلالی دیگر مثبت شد. کادر پزشکی استقلال بعد از مثبت شدن تست اعضای تیم که صبح دیروز صورت گرفت، با توجه به این‌که نفرات مبتلا به کرونا، در تمرینات روزهای گذشته حاضر بودند، تصمیم به انجام تست کرونای مجدد گرفت. بر این اساس اعضای استقلال‌ بار دیگر تست کرونا دادند و قرار شد نتیجه این تست سریعا به دست مسئولان باشگاه برسد. در این شرایط عصر دیروز در شرایطی که آبی‌ها در فرودگاه مهرآباد و عازم عسلویه بودند مشخص شد که تست کرونای چند عضو دیگر تیم مثبت اعلام شده. با مثبت شدن تست این نفرات تعداد کرونایی‌های استقلال به 13 نفر رسید و از آنجایی که ممکن است علایم کرونا چند روز دیرتر در بدن افراد خود را نشان بدهد، احتمال دارد این تعداد بیشتر هم بشود. درباره نفرات کرونایی استقلال گفته می‌شود وریا غفوری که قبل از بازی با سایپا دچار سرماخوردگی شده بود و فرهاد مجیدی قصد نداشت او را به زمین بفرستد اما به علت کمبود بازیکن و اصرار خود او به میدان رفت، یکی از نفرات کرونایی است‌. همچنین مسعود ریگی نیز گفته می‌شود یکی دیگر از بازیکنانی است که تستش مثبت شده است. ریگی طی روزهای گذشته تب و لرز شدید داشته و حتی تمرین روز پنج‌شنبه را نیز نیمه کاره رها کرد. همچنین گفته می‌شود تست داریوش شجاعیان و فرشید باقری نیز مثبت شده است. محمد دانشگر،‌ فرشید اسماعیلی و محسن پورحمیدی نیز از دیگر بازیکنانی بودند که در نوبت دوم جواب تستشان مثبت بوده است. بر اساس دستورالعملی که سازمان لیگ با همکاری ستاد مقابله با کرونا در ورزش تهیه کرده بود، در‌صورتی که 25 درصد از اعضای یک تیم به ویروس کرونا مبتلا شوند، کل اعضای تیم به قرنطینه خواهند رفت و بازی‌های آن تیم نیز تا اطلاع ثانوی لغو خواهد شد. با این‌که استقلال قرار بود به خاطر نرسیدن تعداد بازیکنان کرونایی خود به این حد نصاب 25 درصد راهی شهر جم شود، بعد از افزایش تعداد کرونایی‌ها، حالا بازی‌های این تیم در لیگ برتر به طور خودکار تا اطلاع ثانوی لغو خواهد شد. مسئولان باشگاه استقلال باید هر‌چه سریع‌تر نتایج تست بازیکنان و اعضای تیم خود را که بر اساس آن اعلام کردند 13 نفر به کرونا مبتلا شدند، به سازمان لیگ ارائه دهند تا موضوع لغو بازی‌های آبی‌پوشان رسمی شود. حالا با توجه به این شرایط باید دید سازمان لیگ چه زمانی تصمیم رسمی خود را درباره بازی‌های باقی‌مانده آبی‌ها اعلام خواهد کرد. البته روز گذشته احمد سعادتمند مدیرعامل باشگاه استقلال در آخرین اظهارنظر خود عنوان کرد که در صورت کم شدن تعداد کرونایی‌های تیم در تست‌های نهایی این تیم آماده سفر به جم خواهد شد اما تا زمان نگارش این مطلب تعداد کرونایی‌های استقلال همان 13 نفر اعلام شده بود.
فولاد هم بازی نمی‌‌کند؟
طبق برنامه اعلام شده قرار است امروز به غیر از بازی تیم‌های پارس جنوبی و استقلال، 4 بازی دیگر برگزار شود اما شاید این بازی‌ها نیز تحت‌الشعاع اتفاقات اخیر قرار بگیرد. دیروز جواب آزمایش کرونای کلیه اعضای تیم فولاد هم به دستشان رسید که طبق این آزمایش‌ها 16 نفر از آن‌ها به این بیماری مبتلا شده‌اند. در آزمایش اولیه تنها جواب آزمایش 6 بازیکن مثبت بود ولی حالا بعضی از مسئولان تیم و اعضای کادر فنی هم به کرونایی اضافه شده‌اند. بدین‌ترتیب و به‌ احتمال فراوان بازی‌ فولاد و نساجی لغو می‌شود. با توجه به این مسئله احتمالا سازمان لیگ امروز با چالشی جدی برای برگزاری بازی‌ها مواجه خواهد بود.
برنامه بازی‌های امروز
پارس‌جنوبی-استقلال؛ (نا‌معلوم)
نساجی-فولاد؛ (نامعلوم)
گل‌گهر-شهرخودرو؛ 20:30
نفت‌ مسجدسلیمان-ماشین‌سازی؛ 21
سایپا-سپاهان؛ 21


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید