تسنیم/ دوچرخه‌سوار معلول کرمانی گفت: امیدوارم کرونا از بین برود تا بتوانم مسیر کربلا را در ایام اربعین رکاب بزنم.
علی یعقوبیان رکابزن معلول کرمانی در روزهای گذشته مسیر 250 کیلومتری پاریز تا کرمان و مزار سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را با دوچرخه طی کرد تا یک حرکت نمادین را به نمایش بگذارد.
این دوچرخه‌سوار 33 ساله در این باره به خبرگزاری تسنیم گفت: پدرم از نیروهای شهید سلیمانی در عملیات والفجر 10 بود و بارها از رشادت‌ها و توانمندی‌های این شهید بزرگوار برایم حرف زده بود. به خاطر ارادتی که به شهید سلیمانی پیدا کرده بودم، به دنبال یک انجام یک حرکت نمادین بودم، تا اینکه پیمان نصیری از مدال‌آوران ایران در مسابقات جهانی و پارالمپیک پیشنهاد دوچرخه‌سواری را داد و من هم قبول کردم.
وی افزود: حرکت خود را از مزار شهید الله‌دادی در پاریز آغاز کردم و پس از طی 250 کیلومتر به مزار شهید سلیمانی در شهر کرمان رسیدم. 250 کیلومتر دوچرخه‌سواری کار سختی است. 8،9 ساعت این مسیر را رکاب زدم، اما به عشق شهید سلیمانی هیچ خستگی احساس نکردم و واقعاً این کار خدا بود. پدرم نیز در کنارم حضور داشت و به من روحیه و انرژی می‌داد.
این دوچرخه‌سوار کرمانی درباره سوابقش در دوچرخه‌سواری عنوان کرد: متولد سال 1366 هستم. در سال 86 و در تصادف دچار معلولیت از ناحیه ساق و مچ پای راست شدم. 6 سال است که ورزش را به صورت حرفه‌ای انجام می‌دهم و در این مدت سه قهرمانی کشور کسب کرده و سال گذشته نیز نایب قهرمان شدم. حالا هم سخت تلاش می‌کنم و به تمریناتم ادامه می‌دهم تا اگر فرصت فراهم شد، بتوانم عضو تیم ملی در آسیا و همچنین پارالمپیک باشم. در این مسیر نیاز به حمایت مسئولان نیز دارم.
یعقوبیان در پاسخ به این سوال که آیا بازهم به دنبال انجام اینگونه حرکات نمادین در آینده است یا خیر، به تسنیم گفت: اگر کرونا تمام شود و از بین برود، قصد دارم در ایام اربعین تا کربلا رکاب بزنم. با تعدادی از دوستان هم تصمیم گرفته‌ایم به زودی مسیر مزار شهید حاج قاسم سلیمانی را تا حرم امام رضا (ع) با دوچرخه پشت سر بگذاریم.
وی در پایان گفت: باید از پاریزی مدیرکل ورزش و جوانان، شایگان مدیر تربیت بدنی مس سرچشمه، میرپاریزی مدیرعامل باشگاه صنعت مس پاریز، نخعی رئیس هیئت، پیمان نصیری سرپرست هیئت دوومیدانی، روزخوش از مجموعه بسیج ورزشکاران و مسئولان واحد سنگ‌شکن در معدن مس سرچشمه به دلیل حمایت‌هایی که داشته‌اند، تشکر کنم.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید