فارس/ پیشکسوت باشگاه پرسپولیس گفت: وقتی نمی توانیم پراید را در ایران مونتاژ کنیم، مشخص است نمی توانیم طرح ماکت هواداران را در ورزشگاه های مان اجرا کنیم.
درباره ایرادهای مطرح شده نسبت به اجرای طرح ماکت هواداران پرسپولیس در ورزشگاه آزادی در بازی این تیم با شاهین بوشهر اظهار داشت: به نظر من کارگزار باشگاه پرسپولیس و همچنین افرادی که در داخل باشگاه مشغول پیگیری اجرای طرح بودند، به هیچ وجه در کارشان موفق نبودند. این طرح در کشورهای اروپایی به شکل جالبی اجرا می شود.
وی افزود: بخشی از این موضوع هم به صنعت کشورها باز می گردد. شما ببینید در کشورهای صنعتی این طرح به چه شکلی اجرا می شود و در ایران با چه کیفیتی. وقتی نمی توانیم پراید را در ایران مونتاژ کنیم، مشخص است نمی توانیم طرح ماکت هواداران را در ورزشگاه های مان اجرا کنیم.
مهاجم اسبق پرسپولیس ادامه داد: اگر نمره کشورهای پیشرفته برای اجرای این طرح بیست باشد نمره ما هفت هم نیست. ما در پخش صدای هواداران در ورزشگاه ها هم نسبت به این کشورها عقب هستیم و هیچ هارمونی ای بین صدای هواداران با صحنه های بازی در ورزشگاه های ایران وجود ندارد. وقتی بلد نیستیم، چنین طرحی اجرا کنیم نباید سراغ آن برویم. در این حالت مشخص است کار خراب می شود.
وی ادامه داد: من پنج سال در پرسپولیس بازی کردم اما کامل پولم را نگرفتم. مدیران پرسپولیس و استقلال هیچ وقت صادق نبوده و به دروغگویی عادت کرده اند. وقتی من دنبال پیگیر دریافت پولم از پرسپولیس بودم، مدیرعامل وقت باشگاه می گفت پول ندارم اما مدتی بعد بایرن مونیخ را برای بازی دوستانه به تهران آورد.
اصلانیان خاطرنشان کرد: الان هم وضعیت به همین شکل است. مدیران باشگاه و پرسپولیس جای اینکه فکر پرداخت پول بازیکن باشند، دنبال درآمدزایی از طریق اجرای طرح ماکت هواداری رفته اند.
پیشکسوت پرسپولیس درباره هزینه 30 هزار تومانی هوادارانی که عکس شان در این طرح اجرا شد، گفت: من جای مدیرعامل و هیئت مدیره پرسپولیس بودم، قبول نمی کردم اسپانسر باشگاه در این شرایط سخت اقتصادی از هواداران این پول را بگیرد. جای این کارها پول معوقه بازیکنان تیم را بدهید.
وی افزود: بازیکن پرسپولیس در این همه بازی فصل 70، 80 هزار هوادار در ورزشگاه دیده و اکنون که باید به خاطر کرونا، بازی ها بدون تماشاگر برگزار شود، برای او مهم نیست که ماکت هواداران در ورزشگاه نصب شود. پرسپولیس در آستانه قهرمانی است و احتیاجی به این اضافه کاری ها و هزینه ها ندارد. عادلانه و به صلاح نیست از جیب هوادار چنین هزینه ای شود.
اصلانیان ادامه داد: اسپانسر باشگاه هم جای اینکه دنبال چنین طرح هایی برود، هر زمان قهرمانی پرسپولیس قطعی شد جشن باشکوهی برای بازیکنان و کادرفنی بگیرد که برای کسب این قهرمانی زحمت کشیده اند . منِ پیشکسوت را هم دعوت نکند.
این پیشکسوت پرسپولیس توضیح داد: باز هم تاکید می کنم وقتی توان و امکانات اجرای چنین ایده هایی را نداریم، سراغ آنها نرویم. یک سال در زمان حضور من در پرسپولیس برای ترمیم زمین ورزشگاه آزادی تصمیم گرفتند بازی های ما را در ورزشگاه تختی برگزار کنند که شرایط بدتری از زمین ورزشگاه آزادی داشت و به همین دلیل قهرمانی را از دست دادیم.
او ادامه داد: اکنون هم آقایان کف ماجرا را در نظر بگیرند. قهرمانی پرسپولیس قطعی شده و نیازی به ماکت هواداران نیست. اجازه بدهند سال آینده که شرایط کرونا بهتر شد، خود هواداران به ورزشگاه می آیند و تیم را تشویق می کنند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید