خبر ورزشی/ گل‌های دو بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران، در میان گزینه‌های بهترین گل تاریخ تیم‌های آسیایی در جام جهانی قرار دارند.
سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) در دو هفته اخیر، ۲۰ گل تاریخی تیم‌های آسیایی در تاریخ جام‌های جهانی را در دو نظرسنجی به رای کاربران خود گذاشت.
گل‌های مرحوم ایرج دانایی‌فرد به اسکاتلند در جام جهانی ۱۹۷۸ و مهدی مهدوی‌کیا به آمریکا در جام جهانی ۱۹۹۸ هر کدام در یکی از این نظرسنجی‌ها حضور داشتند و به ترتیب به مقام‌های دوم و اول رسیدند.
اکنون سایت AFC نظرسنجی نهایی خود برای انتخاب بهترین گل تاریخ آسیایی‌ها در جام‌های جهانی را منتشر کرده که گل‌های دانایی‌فرد و مهدوی‌کیا در این نظرسنجی با هشت گل دیگر رقابت می‌کنند.
AFC درباره این دو گل تاریخی تیم ملی فوتبال کشورمان در جام‌های جهانی نوشت: دانایی‌فرد برای به ثمر رساندن نخستین گل تیم ملی ایران در جام جهانی و ثبت لحظه‌ای فراموش‌نشدنی در سفر آنها به مراحل نهایی مسابقات، مهارت و سماجت را ترکیب کرد. مهدوی‌کیای بزرگ هم بازیکنی با سرعت، قدرت و توازن بود و از همه آنها برای رقم زدن بُردی فراموش‌نشدنی در ورزشگاه لیون اِستاده دِگرلاند در جام جهانی ۱۹۹۸ استفاده کرد.
۲ گل از ایران در میان بهترین گل تیم‌های آسیایی در تاریخ جام جهانی
گل‌های فیصل الدخیل از کویت به چکسلواکی (جام جهانی ۱۹۸۲)، احمد راضی از عراق به بلژیک (جام جهانی ۱۹۸۶)، سعید العویران از عربستان به بلژیک (جام جهانی ۱۹۹۴)، کیسوکه هوندا از ژاپن به ساحل عارج (جام جهانی ۲۰۱۴)، تیم کاهیل از استرالیا به هلند (جام جهانی ۲۰۱۴)، فهد الغشیان از عربستان به سوئد (جام جهانی ۱۹۹۴) و سون هیونگ‌مین از کره جنوبی به مکزیک (جام جهانی ۲۰۱۸)، سایر نامزدهای عنوان بهترین گل تاریخ تیم‌های آسیایی در جام‌های جهانی هستند.
برای شرکت در این نظرسنجی، اینجا را کلیک کنید.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید