خبر ورزشی/ قوانین لیگ برتر محدودیتی در مورد زمان رسیدگی به تخلفات ندارد و حتی با گذشت بیش از پنج سال هم می‌تواند حکم به محرومیت تیم متخلف بدهد.
منچسترسیتی از بخشیده شدن حکم محرومیتش از حضور در لیگ قهرمانان دو فصل آینده بسیار خوشحال است. حالا این باشگاه می‌خواهد از این فرصت استفاده کرده و برای حضوری قدرتمندانه در فصل‌های آینده برنامه‌ریزی کند. در اولین گام این تیم قصد دارد مبلغی حدود ۱۷۰ میلیون یورو برای خرید بازیکنان جدید در فصل آینده صرف کند. این تیم از سوی یوفا بابت نقض قانون فیرپلی مالی به مدت دو سال از حضور در لیگ قهرمانان اروپا محروم شده بود که این حکم با رأی دادگاه CAS لغو شد. هرچند که رسانه‌های انگلیسی نوشته‌اند مسئولان لیگ برتر انگلیس همچنان پیگیر تخلفات مالی این تیم هستند چراکه قانون لیگ برتر با قوانین یوفا هم متفاوت و از آن سختگیرانه‌تر است.

حالا آبی‌های شهر منچستر نه تنها به فکر تمدید قرارداد ستاره‌های خود مثل کوین دبروین، رحیم استرلینگ و گابریل ژسوس هستند بلکه می‌خواهند بین دو تا چهار خرید بزرگ را نیز در فصل نقل و انتقالات انجام دهند. مهمترین برنامه شان البته تمدید قرارداد پپ گواردیولا سرمربی تیم است، چراکه قرارداد این مربی کاتالان با تیم منچسترسیتی تا پایان فصل آینده است.

یکی از پست‌هایی که سیتی در آن نیاز به بازیکن دارد مهاجم نوک است. سرخیو آگوئرو، مهاجم کهنه‌کار این تیم رسماً اعلام کرده قصد جدایی از منچسترسیتی و بازگشت به فوتبال آرژانتین را دارد. فران تورس، وینگر والنسیا و لائوتارو مارتینس، مهاجم آرژانتینی اینتر که مورد توجه بارسلونا نیز قرار دارد، گزینه‌های مد نظر سیتی هستند.

از سوی دیگر برای تقویت خط دفاعی نیز، گواردیولا روی خرید بازیکنانی مثل داوید آلابا از بایرن‌مونیخ و کالیدو کولیبالی مدافع سنگالی ناپولی تأکید دارد. گواردیولا همچنین برای جایگزینی لروی سانه که از سیتی جدا شده و به بایرن‌مونیخ پیوسته نیز برنامه دارد.

البته همه این برنامه‌ریزی‌ها در صورتی به شکل اجرایی در خواهد آمد که تحقیقات لیگ برتر انگلیس در مورد سیتی با نتایج سختگیرانه‌ای برای این باشگاه همراه نباشد. بازرسان ویژه لیگ برتر همان مسیری را طی می‌کنند که یوفا پیش از این طی کرده و حکم به محرومیت سیتی داده بود و حالا این باشگاه منتظر تکمیل تحقیقات و اعلام نتیجه آن است. طبق اعلام CAS حکم یوفا در مواردی دارای مدارک معتبر نبود و در موارد دیگر نیز مشمول مرور زمان شده و قابلیت اجرای مجازات ندارد، اما گویا قوانین لیگ برتر محدودیتی در مورد زمان رسیدگی به تخلفات ندارد و حتی با گذشت بیش از پنج سال هم می‌تواند حکم به محرومیت تیم متخلف بدهد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید