ورزش 3/ باشگاه استقلال به دلیل عدم پرداخت طلب بویان نایدنوف از 3 پنجره نقل و انتقالاتی محروم شده اما این محرومیت موقتی است.

ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

بویان بازیکن مقدونیه ای سابق استقلال چندی قبل بابت عدم دریافت مطالباتش به فیفا شکایت کرده بود و پرونده او مدت ها است به جریان افتاده است. در این خصوص باشگاه استقلال رایزنی های زیادی انجام داد تا بتواند این حکم را تغییر بدهد اما عدم پرداخت پول بویان باعث شد تا کمیته انضباطی فیفا تصمیم خود را در این خصوص بگیرد.

استقلالی ها تا 16 تیرماه فرصت داشتند که پول بویان را پرداخت کنند اما این مبلغ پرداخت نشد تا فیفا تصمیم نهایی را درباره این پرونده اتخاذ کند و رای به محرومیت آبی ها بدهد. بر اساس حکم اولیه فیفا باشگاه استقلال 3 پنجره نقل و انتقالاتی از جذب بازیکن جدید محروم خواهد بود این حکم قطعی نیست و در صورتی که پول این بازیکن به زودی پرداخت شود، محرومیت باشگاه لغو خواهد شد.

باشگاه استقلال طی روزهای گذشته با بحران های عجیب ابتلای چند بازیکنش به ویروس کرونا مواجه شده و حالا که با منفی شدن تست مجدد این نفرات تا حدی آرامش به باشگاه برگشته بود، خبر محکومیت باشگاه به خاطر حکم بویان مطرح شده است.

واکنش مدیرعامل استقلال به خبر محرومیت باشگاه
مدیرعامل استقلال می گوید دلیلی برای نگرانی نیست و این باشگاه از پنجره نقل و انتقالاتی محروم نخواهد شد.
 احمد سعادتمند مدیرعامل استقلال در گفت و گو با شبکه خبر سیما درباره موضوع محرومیت باشگاه آبی پوش از 3 پنجره نقل و انتقالاتی به خاطر پرداخت نشدن طلب بویان بیان کرد: ما پرونده‌های زیادی در فیفا داشتیم که 6 پرونده را از طریق مطالبات فیفا پرداخت کردیم. روز گذشته هم ایمیلی از فیفا دریافت کردیم که باید طلب بویان را پرداخت کنیم، البته 90 درصد طلب وی آماده پرداخت است و بقیه این رقم هم پرداخت می‌شود.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا فشاری روی باشگاه به خاطر محرومیت است، گفت: ما مشکلی برای زمان پرداخت نداریم اگر چه تفاوت نرخ ارز باعث شده دچار مشکل شویم و برای 2 نفر باید حدود 900 هزار دلار پرداخت کنیم. هم هیات مدیره و هم کارگزار در تلاش هستند این مشکل حل شود ولی اینکه ما محروم شده‌ایم و اینگونه صحبت‌ها درست نیست.

مدیرعامل استقلال با اشاره به طلب وینفرد شفر تاکید کرد: علاوه بر پرونده بویان ما رقمی حدود 600 هزار دلار باید به شفر پرداخت کنیم و از روز گذشته به ما ابلاغ شده که به مدت 1 ماه فرصت داریم که طلب شفر را پرداخت کنیم.

سعادتمند در پایان افزود: یک گروه حقوقی قوی استخدام کرده ایم تا پرونده‌ها را پیگیری کنند. ما همه را بررسی می‌کنیم ولی حجم این پرونده‌ها بسیار زیاد است مثلا در 77 پرونده فقط در 3 پرونده برنده شدیم.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید