جام نیوز/ افزایش قیمت ارز روی همه جنبه‌های زندگی مردم ایران تاثیر گذاشته و طبیعتا فوتبال هم از این قاعده جدا نیست.

در این میان باشگاه‌های ایرانی که با مشکلات اقتصادی زیادی دست به گریبان هستند، از این به بعد با افزایش چشمگیر هزینه‌ها مواجه خواهند شد و کار برای آنها دشوارتر از قبل می‌شود. به این ترتیب مدافع و مدعی عنوان قهرمانی لیگ برتر هم برای حفاظت از جایگاه خود مشکلات مضاعفی خواهد داشت؛ آنقدر که شاید بتوان افزایش قیمت دلار را یکی از بزرگترین مشکلات یحیی گل‌محمدی روی نیمکت پرسپولیس دانست.

بدون تردید یکی از کلیدی‌ترین بازیکنان فعلی پرسپولیس بشار رسن است. شاید او یک هافبک خارق‌العاده و بین المللی نباشد، اما همه می‌دانند در این سال‌ها خیلی به کار تیم آمده و حضورش در زمین یک نعمت برای سرخ‌هاست. گفته می‌شود بشار رسن برای تمدید قرارداد تقاضای 500 هزار دلاری داشته است که همین یعنی تحمیل یک هزینه 11 میلیارد تومانی به باشگاه. بدون تعارف حتی پرداخت نصف این دستمزد هم به بشار بسیار سخت است. تازه فراموش نکنیم قیمت دلار از لحظه عقد قرارداد تا پایان دوره همکاری باز هم ممکن است با رشد مواجه شود.

از سوی دیگر رسن با توجه به بدقولی‌هایی که در این مدت دیده، پتانسیل بالایی برای جدایی دارد. اگر هم یک پلی‌میکر ایرانی و در دسترس خوب برای جایگزینی با بشار دیدید، سلام ما را به او برسانید!

از این که بگذریم، برگزاری اردوی پیش‌فصل خارجی به خاطر امکانات و آرامش بیشتر، مورد علاقه مربیان است و در سال‌های گذشته (به استثنای ابتدای لیگ نوزدهم) این اتفاق به طور مرتب برای پرسپولیس رخ داده، اما بدیهی است که فراهم کردن چنین امکانی با دلار 22 هزار تومانی دشوار خواهد بود. پرسپولیس همین حالا برای تهیه پول اقامت در قطر و حضور متمرکز در لیگ قهرمانان آسیا هم مشکل دارد، چه برسد به اینکه قرار باشد اردوی تابستانی برگزار کند. بنابراین ظاهرا این امتیاز هم شامل حال یحیی نخواهد شد.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید: ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید