بازار/در این روزها که بازار خودرو در بی‌ثبات‌ترین حالت ممکن است، این سوال برای خریداران به‌وجود می‌آید که "از کجا معلوم اگر امروز خودرویی با قیمت بالا بخریم، فردا همان خودرو با قیمتی پایین تر به بازار عرضه نشود؟". از دید فروشنده هم این ابهام وجود دارد که "از کجا معلوم اگر با قیمت امروز خودرو را بفروشم، فردا قیمت آن‌قدر بالا نرود که نتوانم خودروی جدید موردنظرم را بخرم؟"

اگر بعد از فروش خودرویتان دیر بجنبید ممکن است قیمت‌ها آنقدر بالا برود که حتی نتوانید دوباره همان خودرو را بخرید؛ پس بهترین کار این است که فروش خودرو قبلی و خرید خودرو جدید را دقیقا در 1 روز انجام دهید. اما چگونه؟!

یکی از مشتریان ما که از طرح کلید به کلید همراه مکانیک استفاده کرده‌اند، نظر خود در مورد این طرح را این‌گونه با ما به اشتراک گذاشتند:

" اوایل تیر امسال، من یک پژو 2008 مدل 98 داشتم که می‌خواستم آن را بفروشم و یک هیوندای توسان یا سانتافه بخرم. اما بعد از کمی تحقیقات متوجه شدم سانتافه خیلی گران شده و با بودجه من جور در نمی‌آید، اما توسان حدود 200 میلیون تومان از ماشین من گران‌تر بود. پولی که من در طول سال جمع کرده بودم، حدود 150 میلیون تومان بود و اگر می‌خواستم توسان بخرم باید 50 میلیون تومان از برادرم قرض می‌کردم.

حدود 10 روز، هر روز بازار را رصد می‌کردم و قیمت‌های زمین تا آسمان متفاوت می‌شنیدم. بعضی‌ها می‌گفتند صبر کن، به خاطر کرونا قیمت ماشین بالا رفته و به زودی کمتر می‌شود. بعضی دیگر نیز می‌گفتند هر چه بیشتر صبر کنی، قیمت‌ها بالاتر می‌رود. یکی از همکارانم که دید من سخت درگیر فروش ماشینم هستم، شرکت شما را به من معرفی کرد و گفت که قبلا ماشین خودش را با قیمت خوب و کارشناسی شده از شما خریده و از آن راضی است.

من هم با خودم گفتم که این راه را نیز امتحان کنم، پس وارد صفحه فروش سفارشی خودرو hamrah-mechanic.com/car-sell شدم و درخواست خودم را ثبت کردم. در زمان مشخص مشاور شرکت با من تماس گرفت، در مورد مراحل بعدی برای من توضیح داد و زمانی را برای مراجعه کارشناس خودرو نیز مشخص کردیم. من نیز به ایشان گفتم که قصد خرید توسان دارم و می‌ترسم اگر الان ماشینم را بفروشم، نتوانم با آن توسان بخرم و اینطوری پژو 2008 خودم را هم از دست داده باشم.

خانم مشاور که این صحبت من را شنید، گفت که همین الان برایم یک تقاضای خرید خودرو سفارشی ثبت می‌کند تا همزمان که به دنبال یک خریدار برای پژو 2008 من هستند، یک توسان مناسب و سالم را نیز برایم پیدا کنند. همین اتفاق هم افتاد، 4 روز بعد برای خودرو من یک خریدار پیدا کردید که آن را پسندید و قرار شد به قیمت 574 میلیون تومان ماشینم را بخرد. امروز هم برای بازدید از یک توسان 2015 فول آمده‌ایم که گزارش کامل کارشناسی و ضمانت‌نامه پرداخت خسارت دارد و قرار است آن را به قیمت 725 میلیون تومان بخرم. همه چیز همانطور که می‌خواستم در عرض 5 روز پیش رفت. "

مزایای خرید و فروش خودرو با همراه مکانیک چیست؟

همراه مکانیک به عنوان اولین و بزرگ‌ترین نمایشگاه آنلاین خودرو کشور، طرح کلید به کلید را برای جلوگیری از ضرر خریداران و فروشندگان خودرو در بازار پرنوسان این روزها اجرا کرده است.

با فروش خودرو خود از طریق همراه مکانیک:

  • هیچ هزینه‌ای پرداخت نخواهید کرد.
  • وقت خود را برای پاسخ‌گویی به تلفن خریداران تلف نخواهید کرد.
  • در حداکثر 7 روز خودرو خود را خواهید فروخت.
  • خودرو شما از نظر فنی و مشخصات توسط کارشناسان خبره کارشناسی شده و بهترین قیمت ممکن روی آن پیشنهاد می‌شود.
  • از مشاوره حقوقی رایگان برای عقد قولنامه در محل بهره‌مند خواهید شد.

با خرید خودرو جدید خود از طریق همراه مکانیک:

  • خودروی کارشناسی شده به همراه گزارش کامل کارشناسی با سربرگ شرکت را خریداری خواهید کرد.
  • فقط هزینه کارشناسی یک خودرو را پرداخت می‌کنید، در صورتی که اگر خودتان می‌خواستید یک خودرو دست دوم بخرید به طور میانگین بین 3 تا 5 بار نیاز بود که از خودروهای مختلف بازدید کرده و آن‌ها را برای خرید مطمئن‌ کارشناسی کنید.
  • با فروش خودرو قدیمی و خرید خودرو جدید در یک روز، از نوسانات بازار در امان خواهید بود.
  • ضمانت پرداخت خسارت کارشناسی روی خودرو به شما تقدیم خواهد شد.
  • از مشاوره حقوقی رایگان برای عقد قولنامه در محل بهره‌مند خواهید شد.

همین حالا می‌توانید وارد صفحه hamrah-mechanic.com/car-sell شده و درخواست خود را ثبت کنید. همراه مکانیک در حال حاضر در 9 شهر تهران، مشهد، اصفهان، شیراز، کرج، تبریز، اهواز، قائم‌شهر و ساری فعال است اما به زودی در تمام مراکز استان‌ها فعالیت خود را شروع خواهد کرد.

همراه مکانیک، همراهی متخصص و امین