آخرین خبر/ کنفدراسیون فوتبال آسیا هفته گذشته اعلام کرد برای سفر به قطر و اقامت تیم های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا حدود 3 میلیارد تومان به آنها کمک می کند.
به گزارش فوتبالی، رقابت های مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب این قاره قرار است به شکل متمرکز از 24 شهریور در قطر پیگیری شود.
برهمین اساس AFC با توجه به شرایط سختی که کرونا ایجاد کرده برای حمایت از تیم های شرکت کننده در این مسابقات به تازگی نامه ای به فدراسیون های دارای نماینده در لیگ قهرمانان ارسال و جزئیاتی درباره هزینه این تیم ها برای حضور در قطر ارائه کرده است.
کنفدراسیون فوتبال آسیا در این نامه اعلام کرده که  مبلغ 60 هزار دلار برای سفر تیم ها به قطر در نظر گرفته و هزینه محل اقامت آنها در طول مرحله گروهی در این منطقه هم 100 هزار دلار خواهد بود.
با این شرایط چهار تیم پرسپولیس، استقلال، سپاهان و شهرخودرو که نمایندگان کشورمان در مرحله گروهی فصل 2020 لیگ قهرمانان هستند در کمترین حالت 160 هزار دلار(معادل سه میلیارد و 200 میلیون تومان) کمک هزینه سفر به قطر و  اقامت در این کشور دریافت می کنند.
بازی‌های تیم‌های ایرانی در سال‌های اخیر همواره در میان پرتماشاگرترین دیدارهای لیگ قهرمانان قرار داشته و حضور پرتعداد تماشاگران یکی از مهم‌ترین چالش‌های رقبا برای تقابل با نمایندگان کشورمان بوده است اما با توجه به شیوع ویروس کرونا و دستور فیفا و ای اف سی برای ادامه رقابت های لیگ قهرمانان آسیا این بازی ها قرار است با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و با توجه به اعلام آمادگی کشور قطر و تایید کنفدراسیون فوتبال آسیا در این کشور و به صورت مجتمع برگزار شود.
 از طرفی آب و هوای کشورهایی چون قطر که میزبان  نمایندگان کشورمان است هم چندان شرایط خوبی ندارد و بازی در شرایط آب و هوایی این کشورها یک چالش بزرگ برای ما به شمار می‌رود. در کنار این موضوع ویروس کرونا باعث شد این مسابقات در ورزشگاه های خالی از تماشاگر برگزار شده تا سود ناشی از بلیت‌فروشی در این مسابقات هم از تیم‌های ایرانی دریغ شود که در شرایط مالی فعلی ضربه بزرگی است.
این‌ها تنها بخشی از مشکلات تیم‌های ایرانی نیستند و سفر به کشورهای همسایه و بحث‌های مربوط به محل اقامت، اجاره زمین تمرین، اجاره استادیوم، اجاره سالن کنفرانس و هزینه‌های مربوط به حمل و نقل هم به هزینه‌های نمایندگان کشورمان اضافه خواهد شد که در شرایط فعلی که هر کدام از تیم‌ها با مشکلات مالی فراوان و بدهی‌های هنگفت مواجه هستند، یک چالش بزرگ برای مدیران تیم‌ها خواهد بود.
در مجموع می توان گفت در شرایط کنونی نمایندگان فوتبال کشورمان در یک شرایط سخت قرار دارند و بعد از پایان مسابقات لیگ برتر فوتبال با یک استراحت یک ماهه و در حالی که ویروس کرونا هر روز بر تعداد آمار جانباختگان خود در کشور می افزاید با رعایت پروتکل بهداشتی باید خود را آماده مسابقات لیگ قهرمانان آسیا و بازی با حریفان متممول خود در کشور قطر کنند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید