مهر/ معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی گفت:با تلاش های همکارانمان در فدراسیون جودو مشکل تعلیق فدراسیون جودو رفع خواهد شد.
عبدالحمید احمدی که در حاشیه مراسم اختتامیه رقابتهای لیگ ووشو حضور داشت، گفت: جودو با یک تصمیم ناجوانمردانه تعلیق شد، حق جودو ایران محرومیت از حضور در مجامع و مسابقات بین المللی نبود. با حمایت‌هایی که وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و سایر بخش‌های زیربط انجام داده و تلاش‌های خود فدراسیون مطمئن هستم این تعلیق برداشته خواهد شد.
احمدی در مورد حضور سجادی در دادگاه CAS هم گفت: حسب هماهنگی‌های انجام شده که قرار شده اگر نیاز به حضور در دادگاه داشته باشیم، حتماً ایشان حضور خواهند داشت. اما پیش از برگزاری جلسه دادگاه، جلساتی انجام خواهد شد که می‌تواند در این مودر تأثیرگذار باشد. لذا باید منتظر باشیم و ببنیم رایزنی فدراسیون جودو با فدراسیون جهانی به کجا خواهد رسید و شرایط تشکیل دادگاه چگونه خواهد بود.
وی در پایان گفت: جلسه دادگاه در صورت برگزاری حضوری خواهد بود. در این صورت هیات اعزامی ایران راهی سوئیس خواهند شد و وزارت ورزش نیز حمایت‌های خود را از جودو ادامه می‌دهد.
معاون وزیر ورزش به مراسم اختتامیه لیگ‌های جودو هم اشاره کرد و گفت: شیوع کرونا شرایط جدیدی را به ورزش کشور تحمیل کرده و همکاران ما در فدراسیون جودو امروز تدبیر کردند هم این مراسم را با رعایت فاصله اجتماعی برگزار کردند و طی آن از زحمت کشان و برگزیدگان رقابتهای سوپرلیگ و لیگ امید تا المپیک تقدیر شد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید