ایرنا/ ستاره باشگاه تاتنهام با افشای مشکلاتی مرتبط با نژادپرستی که وی با آن‌ها دست و پنجه نرم می‌کند، گفت که پلیس به طور مداوم خودروی وی را متوقف می‌کند.
«دنی رُز» دفاع چپ تیم ملی انگلیس که هم اکنون به عنوان بازیکن قرضی در نیوکاسل بازی می‌کند، در تیم جوانان و بزرگسالان سه شیرها هدف توهین نژادی بوده و در گذشته نیز در مورد نفرتش از وجود نژادپرستی در فوتبال حرف زده است.
بازیکن ۳۰ ساله انگلیسی حالا از مشکلات روزانه خود می‌گوید؛ از متوقف شدن خودرویش توسط پلیس تا تجربه تبعیض از سوی سفیدپوستان زمان تردد با وسایل نقلیه عمومی.
وی در این خصوص گفت: زمانی که به خانه‌ام در دانکستر می‌روم، دوست ندارم رانندگی کنم بنابراین سوار قطار می‌شوم. اما هر زمان که با خودروی خودم بروم، در یک نقطه مشخص متوقف شده و با این پرسش‌ها مواجه می‌شوم؛ «این خودرو سرقتی است؟؛ از کجا این خودرو را به دست آوردی؟ اینجا چه می‌کنی؟ می‌توانی ثابت کنی که این خودرو را خریدی؟»؛ در واقع از زمانی که شروع به رانندگی کردم، این اتفاق برایم رخ داده است. اما من تنها می‌خندم و می‌دانم بعد چه اتفاقی رخ می‌دهد.
ستاره تاتنهام ادامه داد: در یکی از آخرین ترددهایم با قطار، به محض ورود مهماندار گفت «می‌دانید که این بخش فرست کلاس است؟»؛ دو نفر سفیدپوست درست بعد از من وارد شدند و مهماندار به آنان هیچ چیزی نگفت و سپس گفتم «نمی‌خواهی از آنان بلیت بگیری؟» و او در پاسخ گفت «نه؛ نیازی نیست.»؛ واقعا نمی‌دانم که باید شکایتم را پیش چه کسی ببرم.
یکی از سخنگویان پلیس یورک شایر جنوبی در این خصوص گفت: ماموران ما به طور روتین خودروها را متوقف می‌کنند. رانندگانی که فکر می‌کنند، هدف قرار گرفته اند، بهتر است بدانند که اقدامات ماموران ما برای حفاظت از شما و جامعه شما است.

ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید