آخرین خبر/ باشگاه پرسپولیس تا فردا 16 مرداد مهلت دارد تا کلیه مطالبات برانکو ایوانکوویچ و دستیارانش را به حساب آنها در عمان واریز کند.
به گزارش فوتبالی، اما مهمترین بحث این روزها این است که اگر باشگاه پرسپولیس موفق به پرداخت کامل مطالبات کادر فنی سابق خود نشود این پرونده در فیفا چه عواقبی برای باشگاه پرسپولیس به همراه خواهد داشت. با احتساب نوسانات ارزی، رقم پرداختی آن‌قدر سنگین است که ترس داشته باشد، یک‌میلیون‌و پنجاه هزار یورو. در آن زمان با یوروی 15 هزار تومانی پرسپولیس می بایست پانزده میلیارد و هفتصد و پنجاه میلیون تومان به برانکو داده می شد اما حالا با یوروی 27 هزار تومانی، پرسپولیس باید 28 میلیارد و سیصد و پنجاه میلیون تومان به برانکو بدهد که 5 درصد جریمه دیرکرد هم باید داده شود که مبلغ یک میلیارد و ششصد و بیست میلیون تومان (60 هزار یورو) هم به این رقم اضافه می شو. حالا پرسپولیسی ها دوباره ترس را به جان خریده اند. 
برانکو بعد از آنکه پرسپولیس را سه سال متوالی قهرمان لیگ کرد، به دلیل دریافت‌ نکردن مطالباتش، راهی عربستان شد و قید ماندن در ایران و باشگاه پرسپولیس را زد. مدیریت باشگاه هم به راحتی اجازه دادند برانکو برود.  برانکو در این مدت چشم‌انتظار وعده مسئولان باشگاه پرسپولیس بوده است. وعده‌ای که امروز و فردا شده و دوشنبه ای که هرگز از راه نرسید و هر روز سود بیشتری را عاید برانکو کرده است. 
حالا وضعیت به جایی رسیده که شفاف و واضح است اگر پرسپولیس تا فردا کل پول برانکو را یک‌جا ندهد، باید منتظر تصمیم جدید کمیته انضباطی فیفا باشد. عواقب این مساله می‌تواند بسته‌شدن پنجره‌های نقل‌وانتقالاتی باشد یا کسر امتیاز. این تاوانی است که ممکن است باشگاه پرسپولیس بدهد. پرسپولیسی‌ها برای اولین بار نیست که خطر کسر امتیاز و بسته‌شدن پنجره را حس می‌کنند و آخرین بار نیز نخواهد بود. وضعیت مدیریت این باشگاه که زیر مجموعه وزارت ورزش است، با توجه به بی مشکلاتی که در این باشگاه وجود دارد نمی توان آینده روشنی برای آن متصور بود. اختلافات در هیئت مدیره این باشگاه هر روز شعله ور تر خواهد شد و مسئله انتخاب کارگزار در کنار بدهی های سنگین این باشگاه به خارجی ها یکی از بزرگترین چالش های باشگاه پرسپولیس در هیئت مدیره است. مصاحبه شب گذشته مهرداد هاشمی با خبرگزاری ایسنا گویای این واقعیت است. به همه این مسائل این را هم باید اضافه کرد که باشگاه همچنان مدیرعامل ندارد و با سرپرست اداره می‌شود.
اتفاقی که به‌شدت در این روزها جای نقد بسیار دارد این است که ارکان باشگاه به‌جای اینکه با اطلاع‌رسانی صحیح و دادن آرامش و روحیه به هواداران فضا را عوض کنند، هر کدام به شکلی از پاسخ دادن به خبرنگاران فراری شده‌اند و تلاش خبرنگاران و اهالی رسانه برای اینکه خبر جدیدی برای هواداران سرخ به‌دست بیاورند تقریبا بی‌نتیجه ماند. از یک طرف خبر می‌رسد که یکی دو نفر از معاونان رسول‌پناه در باشگاه بنابر دلایل نامشخصی در بازداشت به‌سر می‌برند. عدم‌پاسخگویی این نفرات که این روزها هم نقش مهمی را در پرونده‌های فیفا و تامین منابع مالی ایفا می کنند به این شایعات دامن زده است.
مهدی رسول پناه صبح امروز در خصوص آخرین وضعیت پرداخت مطالبات برانکو اظهار داشت: این پرونده‌ها تعدادشان چهار پرونده است. زلاتکو، ایگور، مارکو و برانکو از ما شکایت کرده‌اند که طلب سه نفر از آنها پرداخت شده است. البته چون رقم خود آقای برانکو سنگین است، یک بخش از آن را پرداخت کردیم. نامه‌ای تهیه شده و به کمیته انضباطی فیفا ارسال شده است.
وی افزود: همانطور که می‌دانید، عمان به دلیل عید قربان، 12 روز تعطیل بوده و قرار است روز یکشنبه بخش دیگری از مطالبات سرمربی سابق پرسپولیس پرداخت شود.
سرپرست باشگاه پرسپولیس در خصوص نامه جدید برانکو که باشگاه را تهدید کرده است، عنوان کرد: یکی از منابع درآمدی ما پول بیرانوند بوده و تا دیشب هنوز این پول به حساب واسطه ما ننشسته بود. رقمی حدود 515 هزار دلار باید از باشگاه بلژیکی به حساب ما منتقل می‌شد تا آن را به برانکو بدهیم که امروز صبح به حساب ما واریز شده است.
وی تاکید کرد: ما هفته آتی بخش دیگری از مطالبات برانکو را می‌دهیم و از محل‌های دیگر هم می‌توانیم پول را بدهیم. نیت ما این است که طلب این مربی را پرداخت کنیم چون یکی از مربیان خوب حاضر در کشور ما محسوب می‌شود. این را بگویم که حاضر شدیم کارمزد مبلغ از یورو به پول کشور عمان را که رقم سنگینی بود را هم پرداخت کنیم.
وکیل سرمربی پیشین پرسپولیس در واکنش به آخرین صحبت های رسول پناه سرپرست مدیرعاملی پرسپولیس، اعلام کرد: به طور حتم فیفا هفته آینده باشگاه پرسپولیس را جریمه خواهد کرد و تنها پرسش اینجاست که این جریمه به چه شکل خواهد بود. فکر می‌کنم بخشی از این جریمه‌ها، هفته آینده توسط کمیته انضباطی فیفا اعلام می‌شود.
شاید باشگاه پرسپولیس در حال حاضر توان پرداخت 60 درصد از طلب برانکو و دستیارانش را داشته باشد، اما ما چنین درصدی از طلب را تاکنون دریافت نکرده‌ایم. تا به این لحظه آنها در مجموع تنها 20 هزار یورو به برانکو و دستیارانش پرداخته‌اند.
وی همچنین درباره اینکه رسول‌پناه گفته به خاطر تعطیلی بانک‌ها در عمان به خاطر عید قربان، امکان انتقال پول به حساب برانکو در عمان تا روز یکشنبه وجود ندارد، گفت: بانک‌های عمان حتی اگر بسته باشند، می‌شود پول واریزی را دریافت کنند. شاید مدیران پرسپولیس تاکنون چیزی به اسم بانکداری اینتری نشنیده باشند!
حالا درست در شب جشن قهرمانی پرسپولیس، هواداران باشگاه باید چشم‌انتظار این باشند که فیفا برای پرونده برانکو و دستیارانش چه حکمی صادر می کند و چگونه قرار است این تیم را جریمه کند.

ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید