ورزش 3/ ستاره هلندی بارسا معتقد است در طرف دشوار مسیر تا فینال لیگ قهرمانان قرار دارند.
شنبه پیش رو بارسا در نوکمپ باید بازی برگشت خود در یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان را برابر ناپولی برگزار کند. بازی رفت 5 ماه پیش در سن پائولو با تساوی 1-1 خاتمه یافت و بارسا که تا به اینجای فصل در کسب عناوین قهرمانی ناکام مانده، انگیزه بالایی برای قهرمانی دارد؛ به خصوص که در صورت گذر از سد ناپولی راهی لیسبون برای بازی یک چهارم نهایی خواهد شد و از این به بعد، تیم صعود کننده به مراحل بعد با تک بازی مشخص خواهد شد.

بارسا اگر به یک چهارم برود، باید برابر برنده بایرن مونیخ و چلسی قرار بگیرد که احتمال فراوان بایرن خواهد بود و اگر تا نیمه نهایی بالا برود، یکی از تیم های لیون، یوونتوس، رئال یا سیتی را پیش رو خواهد داشت.
بارسا در شروع مجدد فوتبال، ناامیدکننده ظاهر شد و با از دست دادن 9 امتیاز اجازه داد رئال مادرید قهرمان لالیگا شود. فرانکی دی یونگ ستاره هلندی بارسا نیز چندین بازی را به دلیل مصدومیت از دست داد ولی در دو بازی پایانی برابر اوساسونا و آلاوس به میادین برگشت.
دی یونگ در مورد وضعیت خود و تیمش برای بازی با ناپولی به بارسا تی وی گفت:« تنها با 4 پیروزی دیگر می توانیم قهرمان چمپیونزلیگ شویم ولی باید توجه داشت که برگزاری بازی ها به صورت تک حذفی، شانس تیم های کوچکتر که کمتر مدعی هستند را بیشتر می کند. آنها تنها با یک بازی خوب می توانند راهی دور بعد شوند و همه را سورپرایز کنند. به شخصه معتقدم شانس بالایی برای گذر از سد ناپولی داریم ولی در قسمت سخت کار قرار داریم و مسیرمان تا فینال دشوار خواهد بود.»
دی یونگ ادامه داد:« لیگ قهرمانان همیشه به من انگیزه بالایی می دهد چرا که خاص ترین تورنمنت در رده باشگاهی است. مدتی مصدوم بودم ولی به خصوص در هفته های اخیر به فرم خوب خودم برگشته ام. متاسفانه برای بازی با ناپولی، آرتورو ویدال و سرخیو بوسکتس محروم هستند ولی بارسا تیمی با بازیکنان بزرگ است و مربی، جانشینان خوبی برای این دو بازیکن پیدا خواهد کرد. ما همه به لیگ قهرمانان فکر می کنیم و مطمئنم اگر در سطح خودمان باشیم، به دور بعد خواهیم رفت.»


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید