آخرین خبر/ رویارویی های استقلال و شهر خودرو، امشب در لیگ برتر به شماره 12 می رسد اما همین تعداد اندک هم مجموعه ای پر از خاطره را برای استقلالی ها فراهم کرده است.
به گزارش فوتبالی، متبلورترین خاطره استقلالی ها از بازی برابر پدیده (شهر خودرو)، قصه رفتن است: از روزبه چشمی و علیرضا منصوریان تا وینفرد شفر و استراماچونی و صدرنشینی!
* چشمی رفت
یک برخورد نه چندان سنگین و پارگی رباط صلیبی روزبه چشمی؛ بازیکنی که ستون تیم بود. استقلال مظلومی درست بعد از این بازی و این مصدومیت، افت کرد.
* منصوریان می‌رود
شکست 2 بر صفر برابر پدیده در تهران، تیر خلاصی بود بر دوران حضور منصوریان در استقلال. بعد از این باخت، بالاخره صدای حیا کن، رها کن علیه سرمربی با وجود تلاش فراوان لیدرها از گوشه و کنار ورزشگاه شنیده شد.
* شفر رفت
 تیمی که دربی را برده بود در مشهد شکست خورد و اندک امیدهایش برای قهرمانی را از دست داد. 
این شکست، پایان کارنامه حضور شفر روی نیمکت استقلال را هم رقم زد.
* صدرنشینی
یکی از پرتماشاگرترین بازیهای یک دهه اخیر استقلال در لیگ برتر برای پایان دادن به طلسم دور بودن از صدر جدول لیگ درنهایت به صدرنشینی منتج شد.
* استراماچونی رفت
 «استقلال صدرنشین»؛ هواداران استقلال تازه داشتند با این عبارت «کیف» می کردند که خبر فسخ قرارداد استراماچونی همه چیز را خراب کرد. استقلال صدرنشین در حضور 50، 60 هزار تماشاگر، آخرین خاطره ای بود که از مرد ایتالیایی ماند.
ورود ممنوع
 اولین رویارویی دو تیم در مشهد، مستمسک درگیری فدراسیون و صدا و سیما برای حق پخش قرار گرفت و به دوربین ها اجازه ورود به ورزشگاه داده نشد.
*مهدی رحمتی 
 مهدی رحمتی که این فصل به شهر خودرو رفته، همیشه درون دروازه استقلال برابر این تیم مشکل داشته. او در بازی برگشت لیگ شانزدهم حتی نتوانست یک پاس ساده به عقب را دفع کند، ضربه اش به پشت بدن عباسیان خورد و وارد دروازه شد. در لیگ پانزدهم هم ضربه استثنایی مهدی خیری، پشت سرش فرود آمد و تبدیل به گل شد.
* بازهم زاهدی فرد
محمدحسین زاهدی فرد مجموعه بی نظیری از اشتباهات مرگبار را برای استقلال در لیگ برتر به یادگار گذاشته است. در بازی رفت لیگ هجدهم، همکاری او و کمک داورش، گل استقلال را به اشتباه آفساید اعلام کرد و سپس آقای داور، با اخراح صیادمنش شب رویایی اش را کامل کرد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید