خبر ورزشی/ سرمربی پیشین پرسپولیس گفت: خدا را شکر که این دو تیم در جام حذفی به هم خوردند. خیلی بازی حساسی می‌شود، اما امیدوارم هر دو تیم در زمین آنقدر خوب بازی کنند که همه مردم ایران با دیدن دربی کیف کنند.
تقابل پرسپولیس و استقلال در مرحله نیمه‌نهایی جام حذفی می‌تواند جذابیت‌های فراوانی در دل خود داشته باشد. دیداری که در صورت پیروزی پرسپولیس، سرخپوشان برای کسب دومین جام این فصل پیشروی می‌کنند و در صورت شکست، استقلال می‌تواند حسابی برای قرمز‌ها کری بخواند.
در همین رابطه روز گذشته با علی پروین تماس گرفتیم. چهره شاخص و دوست‌داشتنی فوتبال ایران که یک پرسپولیسی است، اما همیشه از استقلال هم دفاع کرده و به قول خودش هرگز برای آن‌ها کری نخوانده است. پروین دیروز و درست در زمان قرعه‌کشی جام حذفی، در دفتر وزیر ورزش و جوانان حاضر بود تا بتواند کاری برای بهبود اوضاع شرکت پیشکسوتان و وضعیت معیشت قدیمی‌های باشگاه پرسپولیس انجام بدهد. به همین خاطر گفت‌وگوی‌مان با او خیلی کوتاه بود.
پروین در ابتدا گفت: «خدا را شکر که این دو تیم در جام حذفی به هم خوردند. خیلی بازی حساسی می‌شود، اما امیدوارم هر دو تیم در زمین آنقدر خوب بازی کنند که همه مردم ایران با دیدن دربی کیف کنند.»
او اضافه کرد: «من پرسپولیسی هستم و دوست دارم همیشه تیم محبوبم نتیجه بگیرد، اما همیشه این را گفته‌ام که استقلال تیم دوم من است. ان‌شا‌ءا... که یک بازی جاندار و زیبا ببینیم و هر تیمی که شایستگی اش را دارد، به فینال برود. دربی در جام حذفی خیلی تماشایی و زیبا خواهد شد ولی امیدوارم حساسیت‌هایی که وجود دارد، روی کیفیت بازی تأثیری نگذارد، چون مردم دل‌شان به این دربی‌ها و این مسابقات خوش است. الان پرسپولیس که قهرمان شده و تکلیفش معلوم است. استقلال هم خیلی خوب شده و سپاهان را برده که به اینجا برسد، به همین خاطر آن‌ها هم در بهترین شرایط خود هستند و من به این دلیل می‌گویم دربی زیبا و جذاب می‌شود.»
پروین همچنین اضافه کرد: «به عقیده من، تنها نقطه ضعف این دربی، موضوع غیبت تماشاگران است. ان‌شا‌ءالله شرایطی پیش بیاید که این کرونا و این داستان بیماری‌ها، برای همیشه از بین برود و مردم به زندگی عادی برگردند. واقعاً حیف نیست که دربی جام حذفی بدون تماشاگر باشد؟ حالا ان‌شا‌ءالله بازیکنان بتوانند آنقدر خوب بازی کنند که تماشاگران از خانه وقتی دربی را می‌بینند، حال‌شان خوب شود.»

ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید