ایسنا/ اتلتیکومادرید سه سال پیاپی است که نمی‌تواند فراتر از مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا برود.
به نقل از آس، اتلتیکومادرید پنج‌شنبه شب در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا با شکست ۲ بر یک مقابل لایپزیگ از صعود به نیمه نهایی بازماند تا برای سومین سال پیاپی نتواند از این مرحله گذر کند. روخی بلانکو نه در فصل ۱۹- ۲۰۱۸ (حذف در یک هشتم نهایی) و نه در فصل ۱۸-۲۰۱۷ (حذف در مرحله گروهی و قهرمانی در لیگ اروپا) توانست در جمع چهار تیم برتر قرار بگیرد. 
پیش از این صعود به نیمه نهایی به یک عادت برای تیم دیگو پابلو سیمئونه تبدیل شده بود. از فصل ۱۴-۲۰۱۳ تا ۱۷-۲۰۱۶ اتلتیکو سه بار توانست در جمع چهار تیم برتر قرار بگیرد و تنها در فصل ۱۵-۲۰۱۴ ناکام ماند که رئال مادرید اجازه نداد فراتر از آن برود. قرمز و سفیدپوشان در این مدت دو بار به فینال رسیدند و در یک فصل دیگر راهی نیمه نهایی شدند. با این حال پس از سال ۲۰۱۷ هرگز این اتفاق تکرار نشد.
اتلتیکو در فصل ۱۸-۲۰۱۷ از صعود به یک هشتم نهایی بازماند و تیم‌های چلسی و رم از مرحله گروهی صعود کردند. یک سال بعد هت تریک کریستیانو رونالدو اجازه نداد روخی بلانکو به یک چهارم نهایی صعود کند. این در حالی بود که در بازی رفت با دو گل پیروز شده بود. 
از ۱۰ باری که اتلتیکو در یک چهارم نهایی حضور داشته است با احتساب شکست دیشب چهار بار در این مرحله حذف شده است. پنج‌شنبه شب برابر لایپزیگ، ۱۵-۲۰۱۴ توسط رئال مادرید، ۹۷-۱۹۹۶ مقابل آژاکس، و در ۷۸-۱۹۷۷ برابر بروخه مغلوب شد. در مقابل شش بار از این مرحله عبور کرد و به سه فینال رسید (۲۰۱۶، ۲۰۱۴ و ۱۹۷۴) که در هر سه بار عنوان نایب قهرمانی را به دست آورد. سه بار هم به نیمه نهایی فصل‌های ۵۹-۱۹۵۸ و ۱۷-۲۰۱۶ (حذف توسط رئال مادرید) و ۷۱-۱۹۷۰ (حذف مقابل آژاکس) صعود کرد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید