تسنیم/ مهدی رسول‌پناه، سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: ما ۱۰ روز مانده بود به سال جدید به باشگاه آمدیم، ولی وقتی با مشکلات روبه‌رو شدیم خیلی بیشتر از چیزی بود که متصور بودیم.
مهدی رسول‌پناه که میهمان برنامه ورزش و مردم بود، درباره وضعیت تیم پرسپولیس اظهار داشت: از روزی که من سرپرستی باشگاه را برعهده گرفتم تمام مسئولیت‌ها را هم عهده‌دار شدم. ما 10 روز مانده بود به سال جدید به باشگاه آمدیم، ولی وقتی با مشکلات روبه‌رو شدیم خیلی بیشتر از چیزی بود که متصور بودیم. طلب بازیکنان و دیگر مطالبات جمع شده بود و وضعیت بحرانی بود. خدا را شکر هیئت مدیره عملیاتی وارد شد و اگر اشتباه نکنم در 11 پرونده ما باید اقدام می‌کردیم.
وی در ادامه افزود: برانکو یکی از مربیان زحمتکش پرسپولیس بوده است. متأسفانه پول او در زمانی که باید پرداخت می‌شد، پرداخت نشده است. باید مدیران وقت جواب این موضوع را بدهند، اما چیزی که من می‌دانم، در آن زمان می‌توانستند پول او را پرداخت کنند، ولی این کار را نکردند. برانکو ابتدا بابت مطالباتش یک میلیون و 600 هزار یورو درخواست کرده بود، ولی فیفا یک میلیون و 50 هزار یورو را تأیید می‌کند. در پرونده مارکو، زلاتکو  وپانادیچ هم باید پول‌هایی را پرداخت می‌کردیم.
سرپرست باشگاه پرسپولیس تصریح کرد: در آن زمان ما دیدیم اگر وارد دادگاه CAS شویم باید هزینه دیگری را هم پرداخت کنیم. ما حتی چهار هزار فرانک سوئیس پرداخت کردیم تا به روند پرونده رسیدگی شود، اما برخی‌ها گفتند چرا هزینه می‌کنید. ما آن زمان در شرایط بحرانی بودیم و باید زمان می‌خریدیم. واقعاً به دنبال مدیریت بودیم. صبر کردیم تا حکم به ما اعلام شد و ما بهترین کار را این دیدیم که پول را پرداخت کنیم. برانکو هم حق داشت و ما تصمیم گرفتیم این پول را پرداخت کنیم. به‌هرحال ما مطالباتی از محل فیفا و از انتقال بیرانوند داشتیم. با توجه به زمان ابلاغ رأی، ششم آگوست آخرین فرصت ما برای پرداخت پول بود که خوشبختانه با توجه به زمان‌بندی پول بیرانوند پنجم آگوست در حساب باشگاه نشست.
رسول‌پناه در ادامه یادآور شد: ما برای پرداخت مطالبات زلاتکو و پانادیچ به فیفا نامه زدیم که از محل مطالبات‌مان، بدهی‌های آنها را پرداخت کند و پنج درصد سود آنها را از حساب خودمان واریز کردیم. پول مارکو را هم به طور کامل به حسابش در عمان واریز کردیم و قسمتی از پول برانکو را هم واریز کردیم. ما نامه‌ای از فیفا داریم که پرداخت مطالبات زلاتکو و پانادیچ را فدراسیون بین‌المللی فوتبال از محل مطالبات باشگاه پذیرفته است. ما مطالبات گابریل را هم همین‌طور پرداخت کردیم. طلب سرتن چوک نیز 11 هزار دلار بود که پرداخت کردیم و نیلسون هم الان رضایتش را اعلام کرده است. وقتی ما نامه‌ای به فیفا می‌زنیم که مطالبات پانادیچ و زلاتکو از محل مطالبات‌مان پرداخت شود،‌ فیفا می‌پذیرد، اما مشروط به اینکه یک فرم را ما پر کنیم، یک فرم را هم ایگور پانادیچ و زلاتکو که هنوز آنها این فرم را پر نکرده‌اند.
وی درباره اینکه آیا واقعاً عزمی برای پرداخت مطالبات وجود دارد یا خیر، گفت: ما مطالبات مارکو را پرداخت کردیم و تمام شد. از مطالبات برانکو هم 330 هزار یورو را پرداخت کردیم که نامه آنهم آمده است. الان بحث پانادیچ و زلاتکو مانده که آنها هم باید فرم را پر کنند تا پول به حساب‌شان واریز شود، ولی چون این پروسه زمان‌بر است آنها دوست دارند نقد پول‌شان را دریافت کنند. این باشگاه متعلق به هواداران است و باید کار کنیم و مردم کار کردن ما را ببینند. ما انتظار داشتیم وقتی برانکو حُسن نیت ما را ببیند، یک یا دو ماه به ما فرصت بدهد تا مابقی پول را پرداخت کنیم که در این‌صورت این جریمه هم شامل حال ما نمی‌شد.
رسول‌پناه در مورد مشکل انتقال پولی که به خاطر تحریم‌ها وجود دارد و اینکه آیا نمی‌توانستیم پول را به حساب برانکو در کرواسی واریز کنیم، خاطر نشان کرد: برانکو حساب عمانش را معرفی کرد و ما نمی‌توانستیم پول او را در کرواسی پرداخت کنیم. ما تازه می‌فهمیم که تحریم‌ها چقدر تأثیر دارد. ما به برانکو گفتیم به دلیل مشکلاتی که وجود دارد حساب ریالی‌اش در عمان را بگوید که او گفت به شرطی این کار را می‌کند که کارمزد تبدیل ریال به یورو را هم ما پرداخت کنیم که ما حتی این کار را هم کردیم تا حسن نیت‌مان را نشان دهیم. بعد از آن هم به خاطر عید قربان 14 روز کشور عمان تعطیل شد و ما مجبور شدیم پول‌ها را از طریق عابر بانک به حساب برانکو واریز کنیم.
سرپرست باشگاه پرسپولیس درباره اینکه گفته می‌شد باشگاه پرسپولیس با جریمه 127 هزار دلاری به خاطر دیرکرد پرداخت بدهی برانکو مواجه شده است، گفت: بعضی‌ها یا اشتباه می‌کنند یا عمداً می‌گویند باشگاه 127 هزار دلار جریمه شده که این موضوع اشتباه است. طبق نامه‌ای که فیفا داده است،‌ باشگاه 15 هزار فرانک سوئیس به خاطر دیرکرد در هر پرونده و 30 هزار فرانک هم به خاطر پرونده برانکو جریمه شده است که اگر زلاتکو و پانادیچ هم آن فرم را پر می‌کردند این جریمه هم شامل حال باشگاه نمی‌شد.
وی درباره اینکه به نظر می‌رسد طرف‌های قرارداد پرسپولیس نیز برای حل مشکل و پرداخت پول‌شان از مطالبات فیفا حسن نیت نداشته‌اند, بیان کرد: اگر حقیقت را بگویم, چه ایگور و چه زلاتکو اگر بخواهند پول را از این طریق دریافت کنند, زمان‌بر است و البته این مشکل ما نیست و مشکل فیفاست. الان به فیفا نامه زدیم که این کار را انجام دهند تا این مسئله حل شود, همان‌طور که برای نیلسون و گابریل این کار را کرده‌ایم, ما نامه نوشتیم چون در فیفا پول داریم، ولی باید اینها باید یک فرم را  پر کنند تا این پول به حساب این دو عزیز واریز شود. البته اگر مشکلی هم از این راه وجود داشته باشد, ما پول ایگور و زلاتکو را پرداخت می‌کنیم و پول موجود در فیفا را برای پرونده‌های بعدی مثلاً پرونده بودیمیر استفاده می‌کنیم. هواداران روی این موضوعات خیلی حساس هستند، اما برخی افراد  آدرس غلط می‌دهند و می‌خواهد حواشی ایجاد کنند.
رسول‌پناه درباره اینکه گفته می‌شود قرارداد 3 ساله این باشگاه با کارگزارش دارای ابهاماتی است, خاطر نشان کرد: قرارداد ابتدایی که بسته بودیم, ایراداتی داشت. بعد از سرپرستی بنده در باشگاه هیئت مدیره تصمیم گرفت کارگزار را تحت فشار قرار بدهیم تا در زمان‌بندی مشخصی پرداخت‌ها صورت بگیرد, برای همین اعلام فسخ کردیم تا شرایط مذاکره پیش بیاید. شرکت کارگزار شرایط را پذیرفت و قرار شد در تاریخ‌های مشخصی پرداخت‌ها صورت بگیرد. قرار بود تا قبل از خرداد 30 میلیارد پرداخت کنند که این کار صورت گرفته است. تا الان 45 میلیارد پرداخت شده است که باید تشکر کنیم. اگر کارگزار به تعهداتش عمل نکند, ما می‌توانیم از قرارداد یکطرفه خارج شویم الان این شرکت برای بحث برانکو هم به ما کمک می‌کند.
وی در واکنش به این سؤال که گفته می‌شود در مزایده کارگزار بهتری هم وجود داشته است, تاکید کرد: اصلاً چنین چیزی نیست و تکذیب می‌کنم. ما بهترین اقدام را کردیم و شک نکنید. اگر این موضوعات پیش می‌آمد اولین چالش این بود که همین کارگزار از ما شکایت می‌کرد و بعد از آن می‌گفتند مدیریت باشگاه پرونده‌ای سنگین‌تر از برانکو را برای ایجاد کرد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید