آخرین خبر/ لایپزیش تیم شگفتی ساز لیگ قهرمانان که موفق شد به نیمه نهایی راه یابد دیشب برای به ثمر رساندن گل اول به اتلتیکو دست به کار بزرگی زد و این گل را بعد از 18 پاس پیاپی به ثمر رساند.
لایپزیش، شگفتی ساز این فصل لیگ قهرمانان اروپا دیشب در لیسبون موفق شد تیم سرسخت اتلتیکو مادرید را با نتیجه 2-1 از پیش رو بردارد و برای اولین بار صعود به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان را تجربه کند.
لایپزیشی ها برای اولین بار در تاریخ یازده ساله خود بود که در مرحله حذفی چمپیونزلیگ حضور داشتند و حالا برای اولین بار به نیمه نهایی این تورنمنت راه یافته اند.
اما رکوردشکنی های تیم جوان آلمانی تنها با اینها خلاصه نمی شود. بازیکنان لایپزیش در جریان پیروزی 2-1 دیشب شان بر تیم دیگو سیمئونه چند رکورد جالب توجه دیگر هم ثبت کردند که یکی از آنها واقعاً استثنایی است. به ثمر رساندن یک گل بعد از رد و بدل کردن هیجده پاس سالم‌، آن هم در زمین حریف!
در دقیقه 50 بازی زمانی که نتیجه 0-0 دنبال می شد دنی اولمو از لایپزیش قفل دروازه ها را باز کرد تا بازی 1-0 به سود آلمانی ها دنبال شود. اما این گل در حالی به ثمر رسید که بازیکنان لایپزیش برای رساندن توپ به اولمو آن را 18 بار بین هم رد و بدل کرده بودند. پاسهایی که همه آنها اتفاقاً در زمین اتلتیکو ارسال شده بود. تا این مرحله از بازیهای حذفی لیگ قهرمانان هیچ تیمی موفق به ثبت چنین رکوردی نشده.
بعد از هیجده پاس رد و بدل شده بین لایپزیشی ها سانتر مارسل سابیتزر توسط اوبلاک دفع شد تا دنی اولمو با یک ضربه دقیق گل اول تیمش را وارد دروازه اتلتیکو کند.
جالب اینجا است که هر ده بازیکن لایپزیش به جز دروازه بان این تیم در جریان این هیجده پاس در روند پاسکاری ها شرکت داشتند و همه آنها در زمین اتلتیکو بودند.

ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید