خبر ورزشی/ پیشکسوت باشگاه استقلال درباره قایدی و توجه بیش از حدش به دهمین گل این فصلش هم انتقاد داشت.
محسن گروسی معقتد بود دربی نود و سوم برای تعیین عیار تیم قهرمان چهار دوره اخیر لیگ برتر کاملاً مناسب است. او درباره قایدی و توجه بیش از حدش به دهمین گل این فصلش هم انتقاد داشت.
بازی با پیکان را چطور پیش‌بینی می‌کنید؟
قطعاً بازی آسانی نیست. بازی با تیم‌های پایین جدول شاید در اواسط لیگ راحت به نظر برسد ولی در روز‌های پایانی لیگ آن‌هم با تیمی که به ماندن امیدوار شده کار خیلی سختی است.
پیکان را در این هفته‌ها چطور ارزیابی کردید؟
یک تیم منسجم و بابرنامه است که قبل از هر چیز روی دفاع کار می‌کند. سیستمی که پیکان ارائه می‌دهد متأثر از دانسته‌های ویسی از حضورش در تمرینات تیم ملی در دوران کی‌روش، روی ساختار دفاعی متمرکز شده و بیش از هر موضوعی روی گل نخوردن و ضد‌حملات سرعتی با دو یا نهایتاً سه پاس زوم است.
پس گلزنی به این تیم سخت است؟
البته آن‌ها هم روبه‌روی تیمی با قدرت گلزنی بالا مانند استقلال بازی نکرده‌اند ولی به هر حال باید برنامه‌های بهتری برای باز کردن خط دفاعی این تیم داشت که لایه لایه پشت هم به درستی یکدیگر را پوشش می‌دهند. ولی خب الان که دیاباته روی فرم است فکر می‌کنم از این نظر کار سختی نباشد.
قایدی چطور؟
متأسفانه این مهاجم خودش را بیش از حد درگیر گل دهم کرده و این‌قدر روی این موضوع دقیق شده که روبه‌روی دروازه هم توپ را به سینه دروازه‌بان می‌کوبد. این استرس که او برای خودش ایجاد کرده تنها در یک صورت به گلزنی اش ختم می‌شود.
در چه حالتی؟
او باید بی‌خیال گل دهم شود و برای بازی به میدان برود. من مهاجم بودم و این را می‌فهمم که از لحظه ورود به زمین به گل دهم، شادی احتمالی پس از آن و همه این مسائل فکر می‌کند و تمرکزش را از دست می‌دهد. او باید روی مسابقات تمرکز کند و از دو بازی باقی‌مانده نهایت بهره را ببرد تا بتواند تیمش را در بهترین شرایط به پایان لیگ برساند و به روز دربی فکر کند. از این گل‌های ۱۰ تا ۱۰ تا این‌قدر در آینده می‌زند که حسابش از دستش درمی‌رود. این وظیفه کادر فنی است که او را از این وضعیت روحی خارج کند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید